Bu festival fena halde futbola benziyor

Bu festival fena halde futbola benziyor
Bu festival fena halde futbola benziyor

Bu yıl beşincisi düzenlenecek ‘2. El Film Festivali’, ilk uzun metraj deneyimini yaşayacağı 6. yılında, futbol konsepti ile sahalara çıkıyor. 6 futbol filminin yer alacağı festival kapsamında diğer tüm festivallerden elenmiş/ellenmiş filmlere yer verilecek.
29 Şubat- 4 Mart 2012 tarihleri arasında Ankara ’da ‘Futbol Konsepti’ ile düzenlenecek olan festival; yarışmasız, jürisiz gösterim koşulu olmaksızın, 2007 yılından itibaren ulusal ve uluslararası film festivallerinden elenen uzun ve kısa metraj filmlerin gösterimini üstlenecek. 1 Aralık 2011’de başlayan film başvuruları ise 1 Şubat 2012’de son bulacak. Festival süresince 11.30’da başlayacak olan film gösterimleri Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleştirilecek. 

Kadroyu ilk açıklayan SİYAD
Festival kapsamında yönetmenler, oyuncular, sinema yazarları, festivalciler, kısacılar ve destekçiler olmak üzere festivalin 6. yılına özel olarak 6 kişiden oluşan 6 takım oluşturularak futbol turnuvası da düzenlenecek. Turnuva takımlarından biri olan Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) takımı belli oldu. Uğur Vardan’ın kaptanlığında Deniz Yavuz, Berke Göl, Şenay Aydemir, Burçin Yalçın, Ali Koca, Talip Ertürk’ten oluşan takımın kaleciliğini ise Olkan Özyurt yapacak. Maçlar festivalin ana destekçisi olan ANKAmall Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Festival takımlarının kıyasıya yarışmayacağı, 2. olmak için yarışacağı turnuva sonunda, finale kalan ve kaybeden takım festival kupasını alacak. Ayrıca futbol maçları festivalin basın destekçisi olan NTV Spor tarafından yayımlayacak.