Bu filmin müptelası olabilirsiniz!

Bu filmin müptelası olabilirsiniz!
Bu filmin müptelası olabilirsiniz!
34. İstanbul Film Festivali'nde günün Akbank Galası, Joaquin Phoenix, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Reese Witherspoon, Owen Wilson, Jena Malone gibi yıldız oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Paul Thomas Anderson'ın merakla beklenen yeni filmi 'Gizli Kusur'. Sinema yazarı Senem Aytaç'ın "Ya nefret edeceksiniz ya da müptelası olacaksınız" yorumu yaptığı film bugün 21.30'da aynı anda Atlas ve Fexx'te.

GİZLİ KUSUR/ INHERENT VICE

Yönetmen: Paul Thomas Anderson/ Oyuncular: Benicio Del Toro, Josh Brolin, Joaquin Phoenix, Reese Witherspoon, Jena Malone, Owen Wilson, Martin Short, Katherine Waterston, Joanna Newson/ ABD / 2014/ 148 dk.
6 Nisan Pazartesi 21:30 Atlas ve Rexx/ 7 Nisan Salı 21:30 Feriye/ 10 Nisan Cuma 24:00 Atlas


Paul Thomas Anderson’ın merakla beklenen yeni filmi ‘Gizli Kusur’, kafası ‘dumanlı’ özel dedektif Larry “Doc” Sportello’nun hikâyesini anlatıyor. Doc, eski kız arkadaşının emlak zengini yeni sevgilisi hakkında bir komplodan haberdar olmuştur. Karısı ve karısının sevgilisi, adamı kaçırıp akıl hastanesine tıkmayı planlamaktadır. Doc davayı deştikçe işler daha da karmaşık bir hal alacaktır. Festivalde en son ‘The Master’ ile izlediğimiz Anderson’ın önceki filmlerinden oldukça farklı bir dokuya sahip olan yeni filmi, kariyerinde bir atılım niteliğinde. Güçlü oyuncu kadrosu ve saksafonculardan sörfçülere binbir çeşit karakterin geçit yaptığı ‘Gizli Kusur’, Amerikan edebiyatının en esrarengiz yazarlarından Thomas Pynchon’ın aynı adlı romanından uyarlandı.
Sinema yazarı Senem Aytaç, Altyazı’da çıkan yazısında 1960’lar Amerika’sında geçen ‘Gizli Kusur’la ilgili “Ya nefret edeceksiniz ya da müptelası olacaksınız” yorumu yapıyor.
2014 Ulusal Eleştiri Kurulu (ABD) En İyi Uyarlama Senaryo
2014 Bağımsız Ruh Ödülleri, Robert Altman Ödülü