Bu heykeller kesinlikle işlevsel

Bu heykeller kesinlikle işlevsel
Bu heykeller kesinlikle işlevsel
Serkan Özkaya'nın İstanbul'daki ilk kişisel sergisi Galeri Nev'de açılacak. 'Homo Practicus- İşlevsel Adam' adlı sergide, masa, sehpa ve avize olmuş bir adam var

İSTANBUL - Serkan Özkaya, tamamı işlevsel heykelleriyle Galeri Nev’de. Çoğaltılabilen sanat nesnesi üzerine çalışmalarıyla bilinen sanatçı, bu kez yeni heykelini çoğaltmakla kalmayıp ona farklı işlevler yüklemiş. ‘Homo Practicus / İşe Yarar Adam’ adlı sergide, çömelmiş adam masa, avize ve hatta şemsiyelik olarak izleyiciyle buluşuyor.

1 Ekim’de açılacak ‘İşlevsel Adam’, Serkan Özkaya’nın İstanbul’daki ilk kişisel sergisi olmak gibi önemli bir işlevi de üstleniyor... Müzelik bir heykelin işlevsel bir obje olarak kullanılma fikrinden yola çıkan sanatçı, aynı figürü farklı konumlarda değerlendirmiş. Fiberglastan yapılmış bu ‘hafif’ heykeller bir yandan erkeğin sosyal hayat içerisindeki rolüne, öte yandan sanattaki temel tartışmalardan birine göndermede bulunuyor. Heykelin, tasarımın işlevsel olup olmaması tartışmasına Serkan Özkaya her zaman olduğu gibi unutulmaz bir katkıda bulunuyor. İstiklal Caddesi , Mısır Apartmanı’ndaki Galeri Nev’de açılan sergi, 1 Kasım’da bitecek. (Kültür Sanat)