Bu iki ismi takibe alın

Bu iki ismi takibe alın
Bu iki ismi takibe alın
Milliyet'in müzik yazarı Mehmet Tez, müzikseverlere iki yeni isim önerdi: Alice Boman ve Ryn Weaver. Her ikisinin de daha albümü yok, ikisinin de vokali çok başarılı, ikisi de kendi tarzında yükselmeye aday.

Önümüzdeki günlerde sağda solda duymaya başlayacağınız ilk ismi açıklıyorum: Ryn Weaver. Kendisi “OctaHate” isimli ilk ve tek hit şarkısıyla adını duyurdu. Buradan aldığı gazla “Promises” adında dört şarkılık bir EP çıkardı. Albüm de 2015’te gelir. O zaman “Bu kimmiş?” demek yerine benden öğrenmiş olun. Bu EP’yi Soundcloud’daki sayfasında dinleyebilirsniz.
Amerika ’da San Diego şehrinde doğan Weaver, New York’ta müzik âlemine bulaşmış. Passion Pit’ten Michael Angelakos’un prodüktörlüğünü üstlenip desteklediği bir isim. Diğer prodüktör Benny Blanco. “OctaHate” Soundcloud’da iki haftada 1 milyon dinlenmeyi aşınca kendisine bir ilgi oldu tabii. İlgi boşa değil. Güçlü bir ses, iyi indie-pop prodüksiyon. Vakit kaybetmeden tanışın.

İsveç’ten yükselen ses İkinci isim İsveçli, Alice Boman. İsveç’in yaratıcı, özgürlükçü, kalıpları kıran, alışılmışın dışına çıkan ya da alışılmışı çok iyi yorumlayan, müzik sahnesinde yeni bir isim. Boman’ın ikincisi geçen aylarda yayımlanan “Skisser” ve “EP II” isimli iki EP’si var. Buradaki şarkıların da yer alacağı uzunçalar albümü 2015’te bekleniyor. Lo-fi müziği ve vokali Stina Nordenstam’ı hatırlattı. Ama kendisi daha sade, daha üzgün, daha kendi halinde duruyor, Stina’ya göre bile. Dramatik müzikleri seven, “Kulaklığı taktım mı âlemlere dalarım, dünya umurumda değil” diyen biri için bireysel listeye girebilecek türde. “What Are You Searching For”u dinlerseniz hemen, biraz Lana Del Rey tadı da alacaksınız. Boman’ı takipte olduğumuz isimler listesine yazdık tatil dönüşü...
(Mehmet Tez/ MİLLİYET, mehmet.tez@milliyet.com.tr)RYN WEAVER DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN


ALICE BOMAN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN