Bu lanet bitmez...

Önceki yıl gösterime girdiğinde, seyircinin akın akın salonlara koşmasına neden olan 'Mumya', şanına yaraşır bir şekilde geri döndü.

İSTANBUL - Önceki yıl gösterime girdiğinde, seyircinin akın akın salonlara koşmasına neden olan 'Mumya', şanına yaraşır bir şekilde geri döndü. Filmin devamı niteliğindeki 'Mumya Geri Dönüyor' (The Mummy Returns), Amerika'nın hemen ardından Türkiye'de gösterime giriyor.
İlk filmin de yönetmeni olan Stephen Sommers imzası taşıyan film, Amerika'da iki hafta önce gösterime girmiş ilk üç günde 68 milyon dolar hasılat getirerek 'Jurassic Park'ın ardından tüm zamanların en iyi açılış yapan filmi olmuştu. 'Mumya Geri Dönüyor'un başrol oyuncularında da yönetmeni gibi değişiklik yok. Kahramanlarımız Brendan Fraser ve Rachel Weisz'e, John Hannah, Arnold Vosloo, Odedr Fehr ve Patricia Velasquez eşlik ediyor. 10 yıl önce Mısırlı rahip Imhotep'in dünyaya dehşet saçan mumyasıyla karşılaşan Rick ile Evelyn evlenmiştir. Oğulları Alex'le Londra'da mutlu bir yaşam süren çift, artık bu kâbusun uzaklarda kaldığını düşünmektedir. Oysa binlerce mil uzakta, Sahra Çölü'nün kumlarının altında yeni bir kâbus gün ışığına çıkmak üzeredir.
Herkes yeniden diriliyor
Altı bin yıl önce Tanrı Anubis'in hizmetinde görev yapmak üzere söz veren, sonra da bu anlaşmaya ihanet eden Scorpion King'in cezasının dolmasına çok az bir süre kalmıştır. Tanrı Anubis'in lanetiyle binlerce yıldır uykuda olan Scorpion King, acımasız ordularıyla intikam alacaktır. King'in karşısında durabilecek tek gücün, Mısırlı rahip Imhotep olduğu bilinmektedir.
Binlerce yıl önce yaşayan ölü kalmakla cezalandırılan rahip Imhotep, reenkarnasyonla tekrar dünyaya gelecektir. Çürümüş mumyanın yeniden beden kazanması ise Londra'daki İngiliz Müzesi'nin salonlarında Lock Nah ve güzel yardımcısı Meela'nın desteğiyle gerçekleşmek üzeredir. Dünyayı yeni bir kabus beklemektedir. İlk filmden hoşlananların kaçırmayacağını sanıyoruz. (Kültür Sanat)