Bu onur Yeşim Ustaoğlu'na

Bu onur Yeşim Ustaoğlu'na
Bu onur Yeşim Ustaoğlu'na
"9. Boston Türk Film ve Müzik Festivali"nde "Türk Sineması'nda Mükemmellik Ödülü' yönetmen Yeşim Ustaoğlu'na verildi.

BOSTON- "9. Boston Türk Film ve Müzik Festivali"nde "Türk Sineması’nda Mükemmellik Ödülü ? Excellence in Turkish Cinema Award" Türk sinemasına katkılarından dolayı bu yıl Yönetmen Yeşim Ustaoğlu’na verildi.
Boston Güzel Sanatlar Müzesi’nde düzenlenen törene çok sayıda davetli katıldı. Ödül töreninden sonra Ustaoğlu’nun "Pandora’nın Kutusu" filminin gösterimi yapıldı. Seyircilerin ve eleştirmenlerin büyük beğenisini kazanan film izleyiciden büyük bir alkış aldı. Yönetmen Yeşim Ustaoğlu seyircilerle söyleşi yaparak, Festival’in açılış resepsiyonuna da katıldı.

Bu yıl dördüncü kez verilen ödülün geçmiş yıllardaki sahipleri Zeki Demirkubuz, Reha Erdem ve Nuri Bilge Ceylan.

Festival Direktörü Erkut Gömülü, genç Türk yönetmenlerinin uluslararası alandaki başarılarının Türk sinemasının dünyada hissedilir bir görünürlük ve saygınlık kazanmasında çok önemli bir rol oynadığını söyledi. Gömülü, 2001 yılında başlayan ve her yıl biraz daha büyüyen festival ile çağdaş Türk sinemasının seçkin örneklerini ve yönetmenlerini ABD’li sinemaseverlere tanıtmaktan büyük bir gurur duyduklarını söyledi.
Gömülü ayrıca, festivalin ana sponsorları olan başta Türk Kültür Vakfı’na, New York Kültür ve Turizm Ataşeliği’ne, Türk Hava Yolları’na ve resepsiyona katkıları için Kavaklıdere Şarapları’na ile Paşa Restoran’a teşekkür ettiklerini söyledi.(anka)