Bu oyunların geliri Ankara katliamı kurbanlarına gidecek

Bu oyunların geliri Ankara katliamı kurbanlarına gidecek
Bu oyunların geliri Ankara katliamı kurbanlarına gidecek
Aralık ayı için tiyatro programınızı yaparken, alacağınız oyun biletiyle Ankara katliamından geride kalanlara destek olmak amacıyla çalışan 10 Ekim Dayanışması'na katkı sunabilirsiniz...

RADİKAL - Bağımsız tiyatro toplulukları aralık ayı içinde belli oyunlarını, 10 Ekim’de yaşanan Ankara katliamından geride kalanlara destek vermek üzere bir araya gelen '10 Ekim Dayanışması'nın yararına oynayacak. Katliamda hayatını kaybedenleri anmak ve yakınlarına destek olmak amaçlı başlatılan proje kapsamında, topluluklar oyunlarını sahneleyerek '10 Ekim Dayanışması'na yardım toplayacak. '10 Ekim Dayanışması', Ankara’da 10 Ekim’de pek çok siyasi parti ve sivil toplum örgütünün katılımıyla gerçekleşmesi planlanan Barış Mitingi’nde yaşanan, ülke tarihinin en ölümcül bombalı saldırısında geride kalanların yaralarını sarabilmek için bir araya gelen sivil bir inisiyatif.
Bilet gelirleriyle dayanışma hareketine destek veren topluluklar şu şekilde: Craft, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, D22, Dostlar Tiyatrosu, Emek Sahnesi, Galata Perform, GRİ Sahne, İkinciKat Tiyatro, İstanbulimpro, Kadıköy Teatron, Kumbaracı 50, 6’dan Sonra Tiyatro, MekanSahne, Moda Sahnesi, Oyun Atölyesi, Sahne3, 3 MOTa Oyuncuları, Seyyar Sahne, Şermola Performans, DestAr Tiyatro, Tiyatro BeReZe, Tiyatro Boğaziçi, Tiyatro NeKi ve TiyatroTEM bulunuyor.

Tiyatroların 'Barışa yürüyenlerleyiz' diyerek başlattıkları destek programı ise şu şekilde:


Belirlenen tarihlerde bu toplulukların oyunlarına gidecek olarak seyirciler de bilet paralarıyla 10 Ekim katliamını yaşayanlara destek olmuş olacak. Oyunlardan elde edilecek tüm gelir, '10 Ekim Dayanışması' aracılığıyla tedavisi süren kişilere ve yakınlarına ulaştırılacak.
İletişim için: 10ekimdayanisma@gmail.com