Bu pasta daha pişkin

Bir grup gencin arkadaşlık ve cinselliği keşfetmelerini işleyen 'Amerikan Pastası' (American Pie), ilk olarak 1999 yılında vizyona girmişti.

İSTANBUL - Bir grup gencin arkadaşlık ve cinselliği keşfetmelerini işleyen 'Amerikan Pastası' (American Pie), ilk olarak 1999 yılında vizyona girmişti. Yönetmenliğini James B. Rogers'ın üstlendiği filmde başrolleri 'Amerikan Güzeli'nin güzel oyuncusu Mena Suvari, Jason Biggs, Shannon Elizabeth, Alyson Hannigan ve Chris Klein gibi oyuncular üstleniyordu. Yapımcılar, bu filme gösterilen ilgi sonucu onun devamı niteliğindeki Amerikan Pastası 2'yi (American Pie 2) çekmekte gecikmediler.
'Amerikan Pastası 2'de , Kevin, Jim, Oz, Finch ve Stifler, koleji bitirmelerinden bir sene sonra yeniden bir araya gelir. Ve yaz tatillerini çılgınca geçirmeye niyetlenen gençler, mekân olarak deniz kıyısındaki bir yazlık evi kiralar. Hepsinin amacı
aynıdır; cinselliklerini yaşamak. Ancak, işler göründüğü kadar kolay değil; grubun romantiği Oz, sevgilisi tatilini yurtdışında geçireceği için yalnızdır. Cinselliğe fobisi olan Jim ise, gizli kameralarla izlediği Nadia'ya hâlâ âşıktır. Ancak Nadia da, Jim'e cinsel antrenman yaptırmaya kararlıdır! Kevin, kolejdekinden oldukça farklı bir kişilikle dönen eski kız arkadaşı Vicky ile arkadaş kalıp kalamayacağını kestirmeye çalışmaktadır. Oysa Finch'in fantezilerini ise hâlâ Stifler'ın annesi süslemektedir. Ve grubun 'kötü' çocuğu Stifler, bu huyundan vazgeçmeyecektir.
Universal Pictures'ın sunduğu yapımda gerek
oyuncu gerekse kamera arkası ekibi aynı. Konu da gençlik aşkları ve arkadaşlıklar üzerine. Ancak bu filmdeki karakterler, ilkine göre daha olgunlar. Yapımcı Craig Davis, konuya ilişkin olarak 'Amerikan Pastası'nın oyuncu kadrosunu koruyup onları 'Amerikan Pastası Hawai'de türünden başlıklarla farklı mekanlara taşımak, işin kolayına kaçmak olacaktı. Dolayısıyla gençlerin ilk filmdeki masumiyetini ve insani yönlerini koruyarak, karakterlerini geliştirme yoluna gittik" diyor. (Kültür Sanat)