Bu sese vurulacaksınız!

Bu sese vurulacaksınız!
Bu sese vurulacaksınız!
Patti Smith, Billie Holiday, Norah Jones gibi isimlere benzetilen 'vurgulu' sesiyle dünya müziğinin genç yıldızları arasında sayılan yarı Faslı yarı Fransız şarkıcı Hindi Zahra, Garanti Caz Yeşili kapsamında bugün ve yarın iki gece üst üste Babylon sahnesinde olacak.

Caz ve dünya müziğini benzersiz şekilde harmanlayan genç ve yetenekli seslerden Hindi Zahra, 20 ve 21 Nisan’da iki gün üst üste Garanti Caz Yeşili kapsamında Babylon sahnesine konuk oluyor. Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkelerinde verdiği konserlerle geniş bir hayran kitlesine sahip yarı Fransız yarı Faslı sanatçı Hindi Zahra, prodüksiyonunu ve aranjmanını tamamen kendisi yaptığı yeni albümü “Handmade”i dünyanın en ünlü caz plak şirketi Blue Note’tan çıkardı. Sanatçı, albümün çıkışının ardından müzik çevrelerinde adı sıkça anılmaya başlayan isimlerden birisi oldu.

Sesi ve besteleriyle Patti Smith, Billie Holiday, Norah Jones, Manu Chao ve Portishead’den Beth Gibbons’a benzetilen Hindi Zahra, dünya müziğinin en vurgulu şarkıcı, besteci ve söz yazarlarından sayılıyor. “Beautiful Tango”, “Imik Si Mik” gibi şarkılarıyla kendine has üslubunu, caz ve Fas kökenlerinden gelen enstrümanlarla zenginleştiren Hindi Zahra, yeni albümü “Homeland”in çıkışının ardından dinleyicilerine keyifli bir gece yaşatmak için Babylon sahnesinde olacak.