Bu sezonun favorisi, yola hızlı başladı

Bu sezonun favorisi, yola hızlı başladı
Bu sezonun favorisi, yola hızlı başladı

Jeremy Renner ve Amy Adams ın neşeli tavrı dikkat çekerken, yönetmen David O. Russell (solda), gösterimden sonra soruları yanıtladı.

Radikal, bu sezon bütün ödülleri silip süpürmesi beklenen 'American Hustle'ın Los Angeles galasındaydı: "Her şey çok medeni ve zarif tasarlanmıştı."
Haber: KEITH KURMAN / Arşivi

Geçen hafta arkadaşımla Batı Hollywood’daki ‘Yönetmenler Birliği’nde ‘American Hustle’ filminin prömiyerine gittik. Daha önce ‘Yönetmenler Birliği’nden prömiyer mekânı olarak hazzetmediğimi söylemiştim, ama o ‘Mad Men’ içindi, Cinerama Dome gibi döneme uygun bir mekânın şov açısından daha hayırlı olacağını düşünmüştüm. Bu etkinliğe ‘Yönetmenler Birliği’ cuk oturuyordu.
Sony Pictures, gösterim öncesi ana lobinin uzağında özel bir odada açık büfe akşam yemeği verdi. Biz de uzayan kırmızı halı etkinliği sırasında atıştırma fırsatı bulduk. Gönlümüzce yiyip içerken arada lobiye çıkıp yıldızları izledik. Fotoğrafçılar, üstünde çok rahat gözüken David Koma elbisesiyle nefes kesen Amy Adams’a dönüp kendilerine bakması için bağırıyorlardı ki, mükemmel pozu yakalayabilsinler. Sonra odaya dönüp birer kadeh şarap daha yuvarlayıp biraz daha salata atıştırdık. Her şey çok medeni ve ince düşünceli tasarlanmıştı.
Koltuklar numaralıydı, dolayısıyla mükemmel görüş açısı rezerve etmek için salona koşturmak zorunda kalmadık. Aslına bakarsanız, bu salonda her koltuğun görüş açısı iyidir. Sunuş abartılmadı, yönetmen David O. Russell, bıraktı, film oynadı, sonra sohbet ve foto çekimleri için devreye girdi. Yönetmeninin David O. Russell olmasına ve oradan buraya aktarılan oyuncu kadrosuna dayanarak, ‘American Hustle’ın ‘Silver Linins Playbook’la aynı film olacağına dair varsayımlar duyuyoruz, çoğunlukla da filmi izlememiş olanlardan. Gerçekle yakından uzaktan ilgisi yok.
Film ‘’Bunların bazısı gerçekten yaşandı’’ uyarısıyla açılıyor ve takip edecek akıl sır ermez olaylar dizisinin tonunu belirliyor. Sahtekârları, polisleri ve siyasileri birbirinden ayırt etmeye çalışmak oksimoron bir çaba, zira hepsi aynı oyunun içindeler ve eşit düzeyde hem sevilesi hem de nefret edilesiler. Daha fazlasını söylemek oyunbozanlık olur, ama şunu ekleyebilirim: Her şey öylesine mükemmel kurgulanıp kotarılmış ki, ne kadar muhteşem bir filmden söz edip duruyorlar diye şaşakalacaksınız. Jennifer Lawrence’ın rolünde ne kadar fantastik olduğunu ki öyle, ama vay anasını, Amy Adams’ın bu filmde kasıp kavurduğunu daha çok işiteceksiniz, bekleyin ve görün.
Gösterim sonrası resepsiyonunda tonla muhteşem yemeğin yanı sıra Payrat Rom ve benim gözdem Patron Tekila servisi yapan özel kokteyl barları vardı. David O. Russell bizden zamanını esirgemedi ve filmin yapım sürecini anlatıp oyuncularına övgüler düzdü. Amy Adams bundan daha şeker olamazdı, olumlu tepkilerden başı dönmüş halde fotoğrafçılara poz verme balosunda gibiydi, bir yandan da setteki şamatayı anlatıp gülüyordu.
Tümüyle eğlenceli bir deneyimdi ve tahminimce, bu ödül sezonunun asıl kazananı American Hustle olacak.
American Hustle, Türkiye ’de 17 Ocak’ta vizyona girecek.