Bu 'yemek' kaçmaz!

Amerika'da yayımlandığı altı yıl boyunca gençleri ekran başına kilitleyen 'Dawson's Creek'in aklı karışık, mıymıntı Joey'si Katie Holmes'un, Ang Lee imzalı 'Buz Fırtınası'yla başlayan beyazperde macerası devam ediyor.

İSTANBUL - Amerika'da yayımlandığı altı yıl boyunca gençleri ekran başına kilitleyen 'Dawson's Creek'in aklı karışık, mıymıntı Joey'si Katie Holmes'un, Ang Lee imzalı 'Buz Fırtınası'yla başlayan beyazperde macerası devam ediyor. Holmes'u Türkiye'de bu cuma gösterime girecek 'Annemler Yemeğe Geliyor'un başrolünde izleyeceğiz.
Beş çocuklu bir ailenin en küçük ferdi olarak, üstelik iki ay erken dünyaya gelen Holmes, bu yılki Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde kapalı gişe oynayan 'Annemler Yemeğe Geliyor'da, cici kız imajına ters düşen bir rolü, piercing'li, dövmeli, New York'un göbeğinde yaşayan asi genç kız April'i canlandırıyor. Annesiyle anlaşamayan April, ailesini, erkek arkadaşıyla paylaştığı dairesine Şükran Günü yemeğine davet eder. Bu hazırlığın baskısı yetmezmiş gibi, fırının da bozuk olduğunu farkeden April binada bir fırın aramak zorunda kalır. Bu sırada Burns ailesi, başta annesi ve kızkardeşi -ailenin 'mükemmel kızı'- olmak üzere April'in başarısızlıklarını hikâye ederek New York'a doğru yol almaktadır.
26 yaşındaki Katie Holmes bunun bir meydan okuma olduğunu biliyormuş: "April'e bayıldım. Çok yaratıcı ve güçlü bir kız; bir savaşçı. Görünümü yüzünden yargılanıyor, ama içinde çok şey yaşıyor. April inatçı ve kendini kanıtlamak isteyen biri, kendisine ne yapılması gerektiğinin söylenmesini sevmiyor."
'O, küçük bir mucize'
Peter Hedges, ilk yönetmenlik denemesi 'Annemler Yemeğe Geliyor'da başrolü verdiği Holmes'un zeki bir oyuncu olduğunu belirterek, "Hiçbir film yalnız yapılmaz. Olaylar, kırılmalar ve küçük mucizeler karışımına ihtiyacınız vardır. Holmes'un bu mucizelerden biri olduğunu söylemeliyim. Neyin yanlış olduğunu hissedebilen biri. Yanlış bir yola girerse, bunu size bildiriyor. April için uçlarda olan, seksi ve komik ve aynı zamanda sürprizlerle dolu birini arıyordum. Katie çok akıllı projeler seçiyor ve bunun kimsenin onda göremediği bir kısım olduğunu hissettim."
Sam Raimi'nin 'Üçüncü Göz' filminde Keanu Reeves, Cate Blanchett, Hilary Swank, Greg Kinnear ve Giovanni Ribisi gibi yıldızlarla birlikte kamera karşısına geçen, daha sonra Joel Schumacher'ın 'Telefon Kulübesi'nde rol
alan Holmes'u 2005'te de Christopher Nolan'ın çektiği 'Batman Begins'te (Batman Başlıyor) Batman'in sevgilisi rolünde izleyeceğiz. Ne diyelim, koş Kathie koş... (Kültür Sanat)