Bülent Ortaçgil'e Sezen Aksu sürprizi

Bülent Ortaçgil'e Sezen Aksu sürprizi
Bülent Ortaçgil'e Sezen Aksu sürprizi

Bülent Ortaçgil in 40. yıl konserine son dakikada Sezen Aksu da katıldı. FOTOĞRAF: MUHSİN AKGÜN

İSTANBUL - Kendine özgü tarzı ve unutulmaz şarkılarıyla Türkiye müziğinde özel bir yere sahip Bülent Ortaçgil, sanattaki 40. yılını sanatçı dostları ve binlerce hayranının katılımıyla Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde kutladı. Candan Erçetin’in müzik direktörlüğündeki 6. Avea Konserleri kapsamındaki bu özel gecenin sunuculuğunu Zuhal Olcay üstlendi ve ‘Oyuna Devam’, ‘Kategorize’ şarkılarını sanatçıyla birlikte seslendirdi.
Konserin açılışını çocuk korosuyla yapan Ortaçgil’e sahnede Zuhal Olcay’ın yanı sıra Akın Eldes/Serhat Ersöz, Aylin Aslım, Birsen Tezer, Bulutsuzluk Özlemi, Erkan Oğur, Ezginin Günlüğü, Feridun Düzağaç , Fuat Güner, Grup Gündoğarken, Gürol Ağırbaş, Jehan Barbur, Levent Yüksel, Mirkelam, Mor ve Ötesi, Pinhani, Teoman, Yaşar eşlik etti.
Gecenin sürprizi ise Sezen Aksu oldu. Ortaçgil’in son anda sahneye çıkarak, “Ben sürprizleri sevmem ama bu gece bir sürpriz yapılacağını biliyordum. Ve gecenin sürprizi çok eski ve sevdiğim bir arkadaşım, karşınızda Türkiye’nin starı” diyerek Sezen Aksu’yu sahneye davet etti. Dakikalarca alkışlanan anonsun ardından ikili ‘Yüzünü Dökme Küçük Kız’ adlı şarkıyı birlikte seslendirdi. Sezen Aksu, “Yılda bir kere bütün aile buluşuyoruz. Buralarda değildim. Kalktım geldim. Benim arkadaşım her şeyi hak ediyor. Arkadaşıma tüm kalbimle ta karnımın içinden teşekkür ediyorum” dedi. 
Açıkhava’nın hıncahınç dolduğu gecenin finalinde ise ‘Benimle Oynar mısın?’ şarkısı hep birlikte söylendi ve tüm sanatçıların üzerinde Ortaçgil’in sevilen şarkı isimlerinin olduğu t-shirtler dikkat çekti. (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    FERİDUN DÜZAĞAÇ