Bunlar da Anadolu'nun Sadri Alışık'ları

Bunlar da Anadolu'nun Sadri Alışık'ları
Bunlar da Anadolu'nun Sadri Alışık'ları
Dördüncü kez düzenlenen Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri'ne dörder ödülle Eskişehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Ankara Devlet Tiyatroları damgasını vurdu.

Ankara ’da perde açan tiyatro topluluklarına verilen Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri’ne dörder ödülle Eskişehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (EŞT) ve Ankara Devlet Tiyatroları (ADT) damgasını vurdu. Dün gece Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde Yekta Kopan’ın sunuculuğunda gerçekleşen törende İpek Çeken Ankara, DT yapımı ‘33 Varyasyon’daki rolüyle en iyi kadın oyuncu seçilirken Selim Bayraktar, Antalya DT yapımı ‘Othello’yla en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı.
Ankara DT’den Serap Sağlar ‘Dolores Claiborne’la yardımcı kadın oyuncu, Eskişehir ŞT’den Mert Kırlak ‘Özgürlüğün Bedeli’yle yardımcı erkek oyuncu seçildi. Komedi/müzikalde en iyi kadın oyuncu ödülünü Eskişehir ŞT yapımı ‘Kanlı Nigar’la Melda Yılmaz, erkek oyuncu ödülünü ise yine Eskişehir’den ‘Bir Anarşiştin Kaza Sonucu Ölümü’yla Ali Eyidoğan kazandı. Komedi/müzikal yardımcı kadın oyuncu ödülü Trabzon Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Bu da Geçer Yahu’le Banu Manioğlu’nun, komedi müzikal yardımcı erkek oyuncu ödülü ise ‘Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’yle (Eskişehir ŞT) Devrim Özder Akın’ın oldu.
‘Cyrano de Bergerac’la (Ankara DT) Işıl Kasapoğlu yılın en iyi yapımının yönetmeni ödülünü alırken genç yetenek ödülüne Deniz Gökçe Kayhan (Dolores Claiborn/ Ankara DT), jüri özel ödülüne de Ankara Sanat Tiyatrosu değer görüldü. Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e ise onur ödülü verildi. Ödül jürisinde GülşenKarakadıoğlu ( başkan ), Gülgün Kutlu, Mehmet Ege, Prof. Deniz Bozer, Doç. Filiz Elmas, Doç. Türel Ezici ve Akif Yeşilkaya yer aldı.