Bunlar da var...

Son Şarkı
Başrolünde şarkıcı Miley Cyrus, Greg Kinnear gibi yıldız isimlerin yer aldığı ‘Son Şarkı’ (The Last Song) klasik romantik bir dram. Yönetmenliğini Julie Anne Robinson’ın yaptığı film, dağılmış bir ailede baba ile kızın yakınlaşma çabalarının yanında kızın ilk yaşadığı aşk macerasını dramatik bir şekilde ele alıyor. Kariyeri uğruna ailesini yıllar önce terk etmiş bir baba, yaz tatilini ergenlik çağındaki kızıyla geçirme şansına kavuşur fakat iletişim sorunları yaşayan ikiliyi birleştiren ortak paydaları müzik olacaktır.

Nanny McPhee: Büyük Patlama
Susanna White’ın yönettiği ‘Nanny McPhee: Büyük Patlama’ (Nanny McPhee and The Big Bang) zamanda ileriye doğru sıçrayabilen bir dadının macelarını konu alıyor. Başrollerini Ewan McGregor,Ralph Fiennes ve Maggie Gyllenhaal gibi ünlü oyuncuların paylaştığı fantastik filmde Dadı McPhee,kocasının savaşa gitmesinden sonra aile çiftliğini tek başına çekip çevirmeye çabalayan genç anne Bayan Green ’in kapısında belirir. Kadının çocuklarının başının dertte olduğunu farkeden McPhee,büyülü güçleri sayesinde çocuklar adına mücadeleye koyulur.

Elveda
Emir Kusturica’nın bir KGB ajanını canlandırdığı ‘Elveda’ (L’affaire Farewell), 80’li yılların başında soğuk savaş döneminde geçen, Sovyetlerin siyasi durumundan sıkılıp kaçmak isteyen bir KGB subayının hikâyesini anlatıyor. Oscar adayı ‘Ateşkes’ten hatırladığımız Christian Carion’un yönettiği  film, Moskova’nın o zamanlardaki Büyük Birader atmosferini gerilimli şekilde yansıtmayı başarıyor. Seyircisini tarihi olaylara tanık eden film, Doğu Bloku’nun çöküşüne kadar uzanıyor. 

Sex and the City 2
New York’un ikon haline gelmiş dört kadınının maceraları, Manhattan sokaklarından Abu Dhabi çöllerine taşınıyor. Çölge egzotik dakikalar geçiren Carrie ve arkadaşlarını yine ilginç sürprizler bekliyor. Başrollerinde Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis ve Cynthia Nixon’ın yer aldığı ‘Sex and The City 2’, dört yakın arkadaşın yaşadıkları aşkları ve paylaştıkları hüzünleri bir arada veriyor. Filmin yönetmeni Michael Patrick King.