Bunlar da var...

Bunlar da var...
Bunlar da var...

Müşteri de başrolleri Nathalie Baye, Eric Caravaca ve Isabella Carre paylaşıyor.

Kader kurbanı jigolo ve aşığı
İSTANBUL - Bu hafta vizyona giren filmlerden ‘Müşteri’ (Cliente), tuhaf bir aşk filmi. Josiane Balasko’nun yönettiği ve Nathalie Baye, Eric Caravaca ile Isabelle Carre’in oynadığı filmde, hayatına renk katmak isteyen bir kadının yaşadıkları beyazperdeye aktarıyor.
Baye’nin oynadığı Judith, ellili yaşlarında çekici bir kadın. Tek yaşayan ve internet sitelerinden farklı erkeklerle birlikte olarak kendini eğlendiren Judith, bir gün Patrick’le karşılaşır, etkilenir ve düzenli olarak görüşmeye başlarlar. Gerçek ismi Marco olan bu genç jigolonun tek amacı kazandığı parayla eşi Fanny’nin kuaför salonunun ipoteğini ödemektir. Fanny ise kocasının bir inşaat firmasında çalıştığını düşünmektedir ve gerçeği öğrendiğinde Marco işi bırakır. Ancak paraları bitmeye başladığında Fanny, kocasını bu işe yani ‘Judith’e doğru iter. (Külür Sanat)

Güzellik uğruna dehşetli rekabet
İSTANBUL - Seyirciye beklenmedik ve alışılmadık bir tür korku vaat eden ‘Ölüm Peşimizde’ (Yoga Hakwon), yoga eğitimi sırasında gerilimli anlar yaşayan dört öğrencinin hikâyesi. Jae-Yeon Yun’un yönettiği film, dört arkadaşın daha güzel olmak için aldıkları yedi günlük yoga eğitimiyle başlıyor. Eğitmen, kurallara uymazlarsa kötü sonuçlar doğacağını söyler. Kimseyle iletişime geçmeme, aynalara bakmama, banyo yapmama gibi kurallara uymayanlar aynadaki görüntüler karşısında dehşete düşer. Aralarından sadece bir tanesinin nihai güzelliğe ulaşabileceğinin farkına vardıklarında ise rekabet başlar. (Kültür Sanat)

Kolejlere hazırlık dershanesi
İSTANBUL - Kore yapımı ‘Ölüm Zili’, koleje hazırlanan bir grup liselinin ölümle mücadelesini konu alıyor. Başarılı yirmi öğrenci özel bir sınıfta toplanır ve kolej sınavına çalıştırılır fakat bir kişi eksiktir. Ders, video gösterimi ile başlar ve sırası boş arkadaşları su dolan bir akvaryum içinde ekrana gelir. Öğrencilere akvaryuma çizilmiş soru zamanında çözülmediği takdirde arkadaşlarının öleceği söylenir. Her soru, çeşitli şekillerde can veren arkadaşlarına yardım etmek için öğrencilere bir ipucu vermektedir. Cevaplar, öğrencileri geçen yıl öldürülen bir kız öğrencinin katiline götürecektir. Kızın ruhunun geri geldiğine inanan öğrenciler kendilerini bekleyen sürpriz sondan habersizdir. Yönetmen Yoon Hong-Seung. (Kültür Sanat)