Bunlar da var...

Bunlar da var...
Bunlar da var...

Angelina Jolie nin Ajan Salt ı, masumiyetini ispata çalışan bir CIA ajanı.

‘Vahşet Sapağı’
Yaşanmış olaylardan yola çıkan ‘Vahşet Sapağı’(Snarveien), daha önce kısa korku filmlerine imza atmış Severin Eskeland’ın ilk uzun metraj filmi. Norveç yapımı korku filmi, gizli kamerayla görüntülenen bir çiftin ölmeden önceki görüntülerinin internetten yayımlanmasını ve çiftin bu durumdaki korku ve çaresizliklerini konu alıyor. Norveç’e geri dönüş yolunda Lina ve Martin’in arabaları polis tarafından durdurulur ve İsveç ormanındaki kestirme bir yola yönlendirilir. Ancak çiftin peşi sıra yaşadığı olaylar onları karanlık koruluklarda çaresiz bırakır. İkisi de bu sırada internette canlı yayınlanan bir snuff filminde başrolü oynadıklarının farkında değillerdir. Sıradışı konusuyla dikkat çeken filmin oyuncuları arasında Marte Germaine, Christensen Sondre, Krogtoft Larsen, Jens HultËn bulunuyor. (Kültür Sanat)

‘Ciddi Bir Adam’
Sürükleyici komedi ve dram filmleriyle dikkat çeken kardeşler Joel ve Ethan Coen, bu kez yeni filmleri ‘Ciddi Bir Adam’ (A Serious Man)la ortadirek bir fizik profesörünün altüst olmuş hayatını perdeye taşıyor. 1967 Minesotta’sında bir Yahudi kasabasında geçen film, profesör Larry Gopnik ve yakınlarının trajik hayatlarına odaklanıyor. Karısının terkedişinden sonra oğlu esrar almak için, kızı da estetik ameliyat için cüzdanından para aşırmaya kalkınca Larry Gopnik daha da dibe vurmamak amacıyla üç farklı hahama danışmaya karar verir. Bu sırada işsiz kardeşi Arthur ise hâlâ kanepesinde yaşamaktadır. Coen’lerin hafif ama karanlık bir dönem filmi olarak tanımladığı filmin oyuncuları arasında Michael Stuhlbarg, Richard Kind, Fred Melamed, Sari Lennick, Adam Arkin bulunuyor. Film prömiyerini, ABD’deki gösteriminde hemen önce Toronto Film Festivali’nde yapmıştı. (Kültür Sanat)

‘Ajan Salt’
Angelina Jolie ’nin başrolünde oynadığı aksiyon gerilim filmi ‘Ajan Salt’ (Salt), masum olduğunu kanıtlamaya çalışan bir CIA ajanının yaşadıklarını konu alıyor. Evelyn Salt, görevi, şerefi ve ülkesi üzerine yemin etmiş bir CIA ajanıdır. Ancak bir itirafçının onu Rus ajanı olmakla suçlamasıyla bağlılığı test edilecektir. Salt sahip olduğu tüm gizli görev tecrübesini kullanarak kendini temize çıkarmak amacıyla kaçar fakat bu hakkındaki şüpheleri daha da artırır. Phillip Noyce ’ın yönettiği filmde Jolie dışında Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor, Andre Braugher rol alıyor. (Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  İsveç

  ,

  Norveç

  ,

  Angelina Jolie