Bunlar da var...

Bunlar da var...
Bunlar da var...

Ustura
‘Desperado’ ve ‘Bir Zamanlar Meksika’nın yönetmeni Robert Rodriguez’in senaryosunu yazıp yönettiği ‘Ustura’ (Machete), Meksikalı bir katilin anatomisini anlatan bir aksiyon gerilim. Uzun zamandır sinemaya aktarılması beklenen film, Rodriguez’in Tarantino ile önceki çalışmaları ‘Ölüm Geçirmez’ ile ‘Dehşet Gezegeni’ni içeren ‘Grindhouse’daki Machete karakteri eksene alınarak çekildi. Rodriguez’in vazgeçemediği partneri Tarantino’nun da yapımcıları arasında bulunduğu filmde, bir politikacı, Machete’yi pis işlerini yapması için işe alır. Ancak Machete, bir süre sonra kendini işe alanların amaçlarının farklı olduğunu anlar. Machete karakterini Danny Trejo’nun canlandırdığı filmin oyuncuları da yıldız isimlerden oluşuyor. Robert De Niro’nun kötü kalpli senatörü canlandıracağı filmde Lindsay Lohan, Jessica Alba ve ‘Miami Vice’tan tanıdığımız Don Johnson gibi isimler rol alıyor.

Adı Aşk Bu Eziyetin
Zafer Yılmaz’ın yönettiği ‘Adı Aşk Bu Eziyetin’, geçen sozunun Süper Lig şampiyonu olan Bursasporlu bir taraftarın zorluklarla dolu hayatını merkeze alıyor. Bir akrabasının yanında camcı kalfası olarak çalışan Metin, her şeyi göze alarak Bursaspor´un hiçbir maçını kaçırmamaktadır. Gençlik yıllarında başarılı bir futbolcuyken ayağı kırılıp futbolu bırakmak zorunda bırakan Metin’in geçmişte yaşadıkları hayatında derin yaralar açmıştır. 90 dakika dışında kalan hayatlara odaklanan filmin başrollerinde Y. Günay Güney, Altuğ Görgü, Arzu Tan Bayraktutan yer alıyor.

Son Kahraman
Tarihi bir nevi gözler önüne seren ‘Son Kahraman’ (John Rabe), Japonların, Çin’in eski başkenti Nanking’i istilası esnasında yaşananları konu alıyor. 1937’de geçen Alman yapımı filmde, birçok Çinli’nin hayatını kaybettiği taaruzda, John Rabe adında bir Nazi parti üyesi savaş mağduru Çinlilere yardım eder. Fakir halkın kalacak ve saklanacak yer edinmesinde büyük rol oynar. Oscarlı yönetmen Florian Gallenberger’ın ‘Çin’in Schindler’ini anlattığı yapım, 2009 Shanghai ve German Film Festivali ’nde en iyi film seçildi. Filmin oyuncuları arasında Ulrich Tukur, Daniel Brühl, Steve Buscemi, Anne Consigny bulunuyor. 


    ETİKETLER:

    Süper Lig

    ,

    Film Festivali