Bunlar da var...

Bunlar da var...
Bunlar da var...

Resident Evil: Ölümden Sonra
‘Ölümcül Deney’ serisinin 3 boyutlu çekilen dördüncü filmi ‘Resident Evil: Ölümden Sonra’da (Resident Evil: Afterlife) dünya virüsün etkilerinden sarsılıp insanlar zombiye dönüşürken, kahramanımız Alice sağ kalanları bulup onları kurtarma macerasına devam ediyor. Umbrella Corporation ile olan savaşı yeni boyutlar kazanır. Fakat Alice beklenmedik eski bir arkadaşından yardım alır. Arkadaşıyla yeni bir yol bulular; bu yol onları zombilerden uzak Los Angeles’taki bir sığınağa götürür. Ancak, şehre vardıklarında şehirde binlerce zombi onları beklemektedir. Alice ve arkadaşları ölümcül bir tuzağa doğru adım atmaktadır. Alice rolünde yine Milla Jovovich’i izlediğimiz filmde Jeremy Bolt, Don Carmody, Bernd Eichinger gibi isimler rol alıyor. Yönetmen Paul W. S. Anderson.

Saftirik Greg’in Günlüğü
Jeff Kinney’nin The New York Times’ın en çok satan kitaplar listesinde 74 hafta boyunca kalmayı başaran, Türkiye ’de ise Epsilon’dan yayımlanan  ‘Saftirik’ serisinden sinemaya uyarlanan ‘Saftirik Greg’in Günlüğü’ (Diary of a Wimpy Kid), Greg isimli bir ortaokul öğrencisinin eğlenceli maceralarını Greg’in dilinden ve illüstrasyonlar eşliğinde anlatıyor. Greg Heffley için ortaokul dünyadaki en gereksiz fikirdir. Fark edilebilmek ve hak ettiğini düşündüğü statüyü kazanmak için Greg bir sürü plan düzenler ama bu planların hepsi ters gider. Thor Freudenthal’ın yönettiği filmde Zachary Gordon, Robert Capron, Rachael Harris gibi isimler rol alıyor. Filmin Türkçe dublajlı gösterime girdiğini de hatırlatalım.

Paramparça
Son yılların televizyon fenomenlerinden ‘Tek Türkiye’ dizisinin başrol oyuncusu Ozan Çobanoğlu’nun senaryosunu yazıp başrolünü üstlendiği ‘Paramparça’, hapisten yeni çıkan ve geçmişin tüm karanlığını unutmak isteyen eski kiralık katil Kemal’in hikayesini anlatıyor. Kemal, dış dünyadan kaçsa da, kendi içinde vicdan hesabı onu rahat bırakmaz. Yeni bir hayata başlayabilmenin yolunu, eşi ve kızında bulmaya çalışır. Fakat kötü kaderi hep ensesindedir. Naci Çelik Berksoy’un yönettiği filmde Çobanoğlu’na Kadim Yaşar, Ezgi Sertel, Fatih Yurdakul gibi isimler eşlik ediyor.


    ETİKETLER:

    Türkiye