Bunlar da var...

Harbi Define
Hakkı Görgülü’nün yönettiği Cengiz Küçük Ayvaz , Önder Açıkbaş, Cemal Kuruçay, Haldun Boysan ve Sinan Bengier’in rol aldığı film, haftanın yerlilerinden.  Tahir, 4 erkek çocuğuna Uşak ın bir köyünde bulunan evlerinin altında bir hazine saklı olduğunu söyler. İlk başta hazineyi bulma kosunda kararsız kalan kardeşler, zengin olma hayaliyle definenin peşine düşerler.  Köy hayatının temizliği ve saflığı, hazine arayan bu 4 kardeşte büyük değişimlere yol açacaktır.

Yedek Polisler
‘Yedek Polisler/ The Other Guys’un yönetmenlik kodluğunda Adam McKay oturuyor. İddialı oyuncu kadrosunda dikkat çeken isimler ise Mark Wahlberg , Samuel L. Jackson, Will Ferrell  ve Dwayne Johnson. New York’ta çalışan polis dedektifleri Allen Gamble ve Terry Hoitz kağıt işlerinden ve boş geçen günlerden sıkılmışlardır. Kıskanılan polis memurları Highsmith’e ve Danson’a katlanamayan kahramanlarımız yaptıkları işe biraz heyecan katmak için bir plan yaparlar...  

Cehennem
Korku filmleriyle tanınan Biray Dalkıran’ın yapıtı Türkiye ’nin ilk 3 boyutlu sinema filmi. Karısını aynı zamanda asistanı olarak kullanan fotoğrafçı, bir moda çekimi için eski bir mum fabrikasına gider. Yıllar önce engelli çocuklarından utanarak onu sahibi oldukları fabrikada öldüren  karı-koca ve ailesinden intikam almak için, kurbanlar seçip onları arayan küçük bir çocuk  hikayenin içine girince işler karışır. Filmde  Ogün Kaptanoğlu,  Tuğba Melis Türk, Pelin Ermiş ve Serhan Süsler  rol alıyor.

Baykuş Krallığı Efsanesi
Haftanın animasyonu “Baykuş Krallığı Efsanesi - Legend Of The Guardians ”ın yönetmeni Zack Snyder. Soren, babasının anlattığı Ga’hoole Muhafızlarının destansı hikayeleriyle kendinden geçen genç bir baykuştur. Soren bir gün bu kahramanlardan biri olmanın hayallerini kurarken,  beklenmedik bir gelişme yaşanır. Şimdi diğer baykuşların yardımıyla kaçış gerçekleştirmek Soren’e kalmıştır...

Koko si
Özlem Akovalıgil’in yönettiği Mesut Akusta, Kemal Okur ve Deniz Çakır’ın rol aldığı “Koko si”, haftanın yerli yapımlarından. Ailesi yıllar önce Bosna’dan İstanbul’a göç etmiş olan Semahat ilerlemiş yaşına rağmen ata topraklarına seyahate karar verir. Yönetmen olan Fatih, kadının yolculuğunu filme almak ister: Ekip, Sarajevo’ya varınca Semahat’ın ailesini bulmak için yaptıkları araştırma son savaşın tüyler ürpertici gerçekleriyle yüzleşmelerini sağlayacaktır.


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  Türkiye

  ,

  İntikam