Bunlar da var...

Bunlar da var...
Bunlar da var...

Film, boşanmanın ardından hayatında bir yol ayrımına gelen kadının hik yesi...

Ye Dua Et Sev
Hollywood ’un yıldız isimleri Julia Roberts ve Javier Bardem’i bir araya getiren ‘Ye Dua Et Sev’, boşanmasının ardından bir yol ayrımına gelen ve işinden bir yıllığına izin alarak karakterine hiç uymayan bir şekilde dünyayı gezmeye karar veren modern bir iş kadınının hikâyesini anlatıyor. Liz Gilbert, egzotik seyahatleri sırasında, İtalya ’da yemek yeme zevkini, Hindistan ’da duanın gücünü, Bali’de ise aşkın dengesini yaşar. Elizabeth Gilbert’ın anı kitabından uyarlanan filmin yönetmeni ‘Nip/Tuck’ ve ‘Glee’ gibi popüler dizilerle tanınan Ryan Murphy. Elizabeth Gilbert’ın kitabını 2006 yılında yayımlandığında okuyan Julia Roberts, “Herkesin yolculuğu, kim olduklarını aradıkları bir an vardır” diyor ve ekliyor: “Liz’in yolculuğu çok özel ve çok görsel ki bunlar onu cazip kılıyor”. 

Şantaj
Hollywood’un efsane oyuncusu Robert De Niro ile kuşağının yetenekli isimlerinden Edward Norton, ‘Komplo’dan yaklaşık 10 yıl sonra ‘Şantaj’da (Stone) yeniden bir arada. Bu kez bir hapishane masasında farklı yönlerde oturuyor ve gerçek anlamda bir psikolojik satranç oyunu oynuyorlar. Emekliliğine sayılı günler kalmış şartlı tahliye memuru Jack Mabry’den, büyükanne ve büyükbabasının cinayetini kaza süsü verip örtbas etmeye çalıştığı için hapishanede bulunan Gerald ‘Stone’ Creeson’ın dosyasını, şartlı tahliye gerekçesi ile yeniden incelemesi istenir. Şartlı tahliyenin gerçekleştirilebilmesi ve Stone’un hapisten erken çıkabilmesi için Jack’i artık kendisinin yepyeni bir insan olduğuna dair ikna etmesi gerekmektedir. John Curran’ın yönettiği filmde De Niro ve Norton’a Milla Jovovich eşlik ediyor.

Satılık Ruh
Popüler korku sinemasının büyük ismi Wes Craven, bu hafta üç boyutlu çektiği ‘Satılık Ruh’la (My Soul To Take) sinemalara konuk oluyor. Riverton kasabası 16 yıl önce yaşanan seri katil katliamını geride bırakmış ve artık sakin bir hayat sürmektedir. Ancak kötü ruhlu katil öldürüldüğü gece geri döneceğine ve o gece doğan yedi çocuğu tek tek öldüreceğine yemin etmiştir. Bu efsane şimdi gerçek olmak üzeredir. Olayın üstünden geçen 16 yılın ardından kasabada insanlar esrarengiz bir şekilde kaybolmaya başlar. Max Thieriot, John Magaro, Emily Meade rol alıyor.

Sevgili Hedefim
Victor Maynard orta yaşlı münzevi hayat yaşayan bir katildir. Bu iş büyük dedesinden kendisine aktarılan bir aile işi olarak gelenekselleşmiştir. Bir taraftan da annesini mutlu etmeye çalışan bir evlattan başkası değildir. Profesyonelce baktığı işi bir gün kurbanlarından biri olan Rose ile tanışmasıyla beraber sekteye uğrar. Zira doğru kadınla nerede ne zaman tanışacağınızı asla bilemezsiniz... Jonathan Lynn’ın yönettiği filmde başrolleri ‘Love Actually’den hatırladığımız Bill Nighy ile ‘Kurt Adam’ ve ‘Genç Victroia’ gibi filmlerle adını duyuran Emily Blunt paylaşıyor.