Bunlar da var...

Bunlar da var...
Bunlar da var...

Aksiyon filmi Red de Bruce Willis ve Mary-Louise Parker başrılde.

Red
Robert Schwentke’in yönettiği aksiyon ‘Red’, Bruce Willis, Helen Mirren, Morgan Freeman, Mary-Louise Parker ve John Malkovich gibi ustaları bira araya getiriyor. Eski CIA ajanı Frank Moses yalnız ve sessiz bir hayat sürmektedir. Ta ki, yüksek teknoloji sahibi bir ekip onu öldürmeye kalkışıncaya kadar. Kimliğinin ortaya çıkması ve çok önem verdiği bir kadın olan Sarah’ın hayatının tehlikeye girmesi üzerine Frank eski takımını toparlar ve son bir yaşam savaşı vermeye başlarlar. Red, DC Comics’in yayınladığı, Warren Ellis ve Cully Hamner’ın yazdığı kült grafik romandan uyarlanandı.

Ayla
‘Gurbetçi’ yönetmen Su Turhan’ın ‘Ayla’ isimli filminde Pegah Ferydoni, Mehdi Moinzadeh, Saskia Vester, Timur Isik ve Türkiz Talay rol alıyor. Ayla, ailesinin savunduğu değerleri reddederek Münih’te ailesinden tamamen kopuk ikili bir hayat sürmektedir. Gündüzleri çocuk yuvasında çalışıp, geceleri de bir gece kulübünde vestiyerlik yapar. Zaman içinde tanıştığı ince ruhlu bir fotoğrafçı olan Ayhan’a aşık olur. Bu sırada eşinden ayrılmasına kesinlikle karşı olan tutucu ailesinden saklanmak zorunda kalan Hatice Ayla’ya sığınmıştır. Ayla bir tesadüf sonucu, sevdiği Ayhan’ın, Hatice’nin çok korktuğu ağabeyi olduğunu öğrenince büyük bir hayal kırıklığına uğrayarak Ayhan’a olan güvenini kaybeder.

Sammy’nin Maceraları 
Haftanın animasyonu ‘Sammy’nin Maceraları’nda (Sammy’s Adventures: The Secret Passage) California’da bir kumsalda doğduktan kısa bir süre sonra denize ulaşmaya çalışan deniz kaplumbağası Sammy, yumurtadan yeni çıkmış Shelly adlı şirin bir yavru kaplumbağayla karşılaşır. Ancak hayatının aşkını bulmasıyla kaybetmesi bir olur. Tüm kaplumbağaların doğdukları kumsala geri dönmeden önce yaptıkları okyanus geçişleriyle dolu destansı yolculukta, Sammy, Shelly ile tekrar karşılaşma umuduyla her tehlikeyi atlatır. Ve bir gün, sayısız maceralardan ve kıl payı kurtuluşlardan sonra, Sammy Shelly’i bulur. Ben Satssen’in yönettiği filmin Türkçe seslendirmesini Ozan Güven, Serhan Aslan ve Aysun Topar gibi isimler yapmış.


    ETİKETLER:

    hayat