Bunlar da var

Öte dünyaya hazırlık
2010 yılının Altın Palmiye ödülünü kazanan ilk Tayland filmi olan “Amcam Önceki Hayatlarını Hatırlıyor/ Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives” haftanın önemli filmlerinden. Cannes jüri başkanı Tim Burton’un “Güzel, tuhaf bir rüya gibi...” sözleriyle tanımladığı filmin yönetmeni Apichatpong Weerasethakul. Boonme Amca, böbrek yetmezliğinden ölmek üzeredir; taşradaki evine çekilmiş, son günlerini sevdikleriyle geçirmektedir. Bir akşam, yemek sofrasında, kaybettiği karısıyla oğlunu görür. Boonme, ölmüş yakınlarıyla sohbetleri sayesinde öbür dünya hakkındaki sorularına yanıt bululmaya çalışır.

Yine mi kız doğurdun
Haftanın tek yerli yapımı ‘O Kul-Hayal Bile Etme’nin yönetmenlik koltuğunda Adem Uğur oturuyor. Filmde, Ümit Çırak, Sema Sevim Taşdemir, Ceren Karaoğlan ve Sinan Bengier rol alıyor. Doğan çocuğunun kız olmasını kabullenemeyen Selim, önce kızını öldürmeye çalışır. Bu girişimi engellenen Selim, okul çağına kadar kızı Ayşe’yi ev hapsinde tutar. Okula başlayan Ayşe için bu kabus devam edecektir. Ayşe bu kez de ağabeyi Sinan’ın baskısı ile mücadele etmek zorunda kalır.

Geçmişten mektup var
C esaretin Var Mı Aşka ile ile beğeni toplayan Fransız yönetmen Yann Samuell’in yazıp yönettiği “Aşka Fırsat Ver- L’age de Raison”da başrollerde Sophie Marceau’ye Marton Csokas eşlik ediyor. Hayatının her noktasına hakim başarılı işkadını Margaret, kırkıncı doğum gününde, 7 yaşındayken kendisine yazdığı mektubu alır. Margaret geçmişte yaptığı tüm seçimlerden şüphe duymaya, hayatının tüm doğrularını sorgulamaya başlar. Çocukken hayal ettiği her şeyin tam zıddı olmuştur Margaret’in hayatında. Margaret hayatını değiştirmeye karar verir, ama bir sorun vardır: Nasıl?

Korkmaya devam
Genç yönetmen Oren Peli’nin geçen yıl kült haline gelen filmi Paranormal Activity’nin yeni versiyonunda yönetmenlik koltuğunda Tod Williamsx oturuyor. Peli’nin senaryoyu kaleme aldığı yeni yapım hakkında fazla bir bilgi yok. Ama 15 bin dolara çekilen ilk filmin tüm dünyada yaklaşık 200 milyon dolar civarında bir gişe hasılatı elde ederek yakalanması zor bir başarı elde etmişti. Son yılların en önemli korku filmleri arasındaki yerini alan Paranormal Activity’nin devam filminin ilki başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek.Genç yönetmen Oren Peli’nin geçen yıl kült haline gelen filmi Paranormal Activity’nin yeni versiyonunda yönetmenlik koltuğunda Tod Williamsx oturuyor. Peli’nin senaryoyu kaleme aldığı yeni yapım hakkında fazla bir bilgi yok. Ama 15 bin dolara çekilen ilk filmin yaklaşık 200 milyon dolar civarında bir gişe hasılatı elde ederek yakalanması zor bir başarı elde etmişti. Film, dünya ile aynı anda vizyonda.


    ETİKETLER:

    Dünya

    ,

    Altın