Bunlar da var...

Bunlar da var...
Bunlar da var...

Cennetimden Bakarken
‘Yüzüklerin Efendisi’yle Hollywood’un A sınıfı yönetmenleri arasına dahil olan Peter Jackson, ‘Cennetimden Bakarken’de (The Lovely Bones), tecavüz edilip öldürüldükten sonra cennete giden ve buradan, ailesiyle katilini izleyen 14 yaşındaki bir kızın hikayesini anlatıyor.
Saoirse Ronan, Mark Wahlberg, Rachel Weisz, Susan Sarandon başrolde.

Son İstasyon
Başrolünde Levent Kırca’nın oynadığı ‘Son İstasyon’, daha iyi bir yaşam isteyen çocuklarının arzusuyla tüm ailesini alıp Uşak’tan İstanbul’a taşınan istasyon memuru Ruhi’nin dokunaklı hikayesini anlatıyor. Yönetmen ünlü komedyenin oğlu Oğulcan Kırca.

Nine
Rob Marshall müzikali ‘Nine’ Daniel Day-Lewis, Marion Coutillard, Penelope Cruz, Judi Dench, Fergie, Nicole Kidman, Kate Hudson, Sophia Loren gibi isimlerin yer aldığı görkemli oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Fellini’nin kariyerini gözden geçirirken hayatındaki kadınlarla da cebelleştiği
‘8 1/2’tan uyarlanan müzikalin senaryosunu geçen yıl ölen ‘İngiliz Hasta’nın yönetmeni Anthony Minghella’nın imzasını taşıyor.

Deli Dumrul Kurtlar Kuşlar Âleminde
Hapiste delikanlılığın raconlarını öğrenen Duru, çıktığında da raconun epey işine yaradığını anlayıp hayatını bu kurallara göre sürdürüyor. Oğuz Yalçın’ın yönettiği filmde Emir Benderlioğlu, Sema Öztürk, Mustafa Üstündağ, Arzu Yanardağ oynuyor.

Veda
Zülfü Livaneli’nin çektiği Atatürk’ün hayatını anlatan ‘Veda’da Sinan Tuzcu, Serhat Mustafa Kılıç, Dolunay Soysert, Özge Özpirinçci, Ezgi Mola rol alıyor. (Uğur Vardan’ın ‘Veda’ eleştirisi dün yayımlanmıştı.)