Bunlar da var..

Zindan Adası
Oscar ödüllü yönetmen Martin Scorsese’nin son filmi ‘Zindan Adası’nda, Massachussets sahili açıklarındaki bir adada suçlu akıl hastalarının tedavi edildiği hastaneden esrarengiz bir şekilde kaybolan bir katili bulmakla görevlendirilen Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) ve Chuck Aule (Mark Ruffalo) adlı iki polisin karmaşık hikâyesi konu ediliyor.

Parlak Yıldız
Altın Palmiye sahibi tek kadın yönetmen Jane Campion’ın yeni filminde, 23 yaşındaki şair Keats, genç komşuları Fanny Brawne’la gözlerden ırak bir ilişkiye girer. Aşkları alevlenirken bazı engelleri aşmaları gerekir: Fanny’nin annesi ve genç şairin amansız hastalığı...

Yüreğine Sor
İki genç insan Esma ile Mustafa birbirini sevmiştir. Gelecek ancak birlikte olduklarında anlamlıdır onlar için. Yoksa hayatın bir değeri yoktur. Ne var ki aşklarının önünde bir engel bulunmaktadır. Mustafa bir Hıristiyan’dır. Filmin başrolleri Tuba Büyüküstün, Tolgahan Sayışman ve Kenan Ece’ye emanet.

Ay Lav Yu
Sermiyan Midyat’ın yönettiği filmde, Yusuf çok heyecanlıdır çünkü oğlu İbrahim yıllar sonra Mardin’e dönecektir. Yusuf ve ailesi, köye dönen İbrahim’in aşık olduğunu açıklamasıyla ilk şoku yaşarlar. Müstakbel gelinin Colorado’lu Jessica olduğunu öğrendiklerinde ise ikinci şoku. Filmin başrollerinde Sermiyan Midyat, Steve Guttenberg, Meray Ülgen ve Cengiz Bozkurt var.

Anadolu’nun Kayıp Şarkıları
Nezih Ünen’in belgeselinde, Anadolu halkının kendi mekanında kaydedilen otantik yolculuğu, müzik ve kültürün nasıl olup da hayat, ve coğrafyadan türediğini gözler önüne seriyor, Anadolu’nun zengin kültürleri de müzik, dans ve ritüeller temelinde keşfediliyor.

Acı Bir Hayat Öyküsü
Mo’Nique’e bu yıl Oscar kazandıran filmde, 16 yaşındaki Claireece Precious Jones, Harlem’de hiç istemediği bir hayatı yaşamak zorundadır. Babası tarafından tecavüz edilen Precious hamiledir ve annesi ona fiziksel ve psikolojik şiddet uygulamaktadır. Precious 19 yaşına geldiğinde bütün bunların dışında bir sır saklamaktadır: O ne okumayı ne de yazmayı bilmektedir.