Bunlar da var...

Bunlar da var...
Bunlar da var...

Şark Oyunları
Başrolünde Christo Christov’un yanı sıra Türkiye’den Saadet Işıl Aksoy ile Hatice Aslan’ın yer aldığı ödüllü Bulgar filmi ‘Şark Oyunları’ (Eastern Plays) nihayet gösterimde. Kamen Kalev’in yönettiği film, Tokyo Film Festivali’nde büyük ödül kazanmıştı. Uyuşturucu ve alkol bağımlılığından mustarip yetenekli bir genç illüstratör, ailevi ve ekonomik buhranlarını neo nazi çetesine katılarak gidermeye çalışan ergen kardeşi ve yolları Sofya’ya düşmüş Türkiyeli bir aile... Tabii tüm bu karakterlerin yolları kesişiyor.

İki Babalık
Walt Becker’ın yönettiği ‘İki Babalık’ta (Old Dogs) Robin Williams’ın canlandırdığı Dan, ta yıllar önce Vicky’yle yaşadığı tek gecelik bir ilişkiden ikizleri olduğunu öğreniyor. Onlara iki hafta bakma zorunluluğuyla karşı karşıya kalınca en yakın arkadaşının, yani çapkın John Travolta’nın yardımına başvuruyor.

Cehenneme 2 Adım
Altı kişilik bir gezi ekibinin, cehennemvari bir mağarada yaşadıklarını anlatan ‘Cehenneme Bir Adım’, eleştirmenlerin ağız birliğiyle övdüğü korku filmlerindendi. Beş sene sonra gelen devam bölümü ‘Cehenneme 2 Adım’da (The Descent 2) ilk filmdeki olaylardan sonra hafızasını kaybeden Sarah, soruşturma uğruna yeniden o tekinsiz mağaraya girmek zorunda kalıyor. Jon Harris’in filminde Michael J. Reynolds, Shauna Mcdonald, Jessika Williams oynuyor.

Aşkın Yaşı Yok
Bart Freundlich imzalı romantik komedi ‘Aşkın Yaşı Yok’ta (The Rebound) Catherine Zeta Jones, kocasının ihanetinden sonra çocuğunu da alıp New York’a yerleşen, 40 yaşındaki Sandy’yi canlandırıyor. 25 yaşındaki bebek bakıcısı Aram’a aşık olmasıyla da işler hareketleniyor. Zeta -Jones’a Justin Bartha, Andrew Cherry’in eşlik ettiği filmde bu hafta ‘Şark Oyunları’yla perdeye gelen Saadet Işıl Aksoy’un kısa bir rolü var.

En Mutlu Olduğum Yer
Yol filmi ‘En Mutlu Olduğum Yer’de iki genç, Elif ve Kemal ilk görüşte birbirlerinden etkileniyorlar. Öyle ki Kemal, doğduğu ve denizi ilk gördüğü yere gitmek isteyen Elif’in seyahat teklifini hemen kabul ediyor. Ne var ki mafya Kemal’in peşindedir. Kağan Erturan’ın yönettiği filmde Ezgi Asaroğlu, Nihat Altınkaya başrolde.

Rina
TV dizilerinden tanıdık bir oyuncu kadrosu; Paşhan Yılmazel, Eray Türk, Merve Sevi, yine televizyondan gelme bir yönetmenin ‘Rina’sında buluşuyor. ‘Doktorlar’ dizisinin yönetmeni Şenol Sönmez’in yönettiği yapımda bir adada yaşayan genç karakterlerin hikayeleri var odakta.