Bunlar da var...

Beni Unutma
‘Alacakaranlık’ sayesinde gençliğin yeni idollerinden biri haline gelen Robert Pattinson’ın rol aldığı ‘Beni Unutma’ (Remember Me), zamanında ‘Hollywoodland’le seyirciyi cezbetmiş Allen Coulter’ın yönettiği romantik bir hikaye. Robert Pattinson, küçüklüğünde ağabeyini kaybettikten sonra anne babası da ayrılmış üniversite öğrencisi Tyler’ı canlandırıyor. Filmin diğer yıldızı, ‘Lost’ meşhurlarından Emilie De Ravin ise çocukken annesinin öldürülüşüne tanık olmuş genç bir kadın ve Pattinson’la aynı üniversitede öğrenci Ally rolünde. Kimse tarafından anlaşılmadığını düşünen Tyler, Ally’yle karşılaşınca hayatının aşkını buluyor. Filmde Lena Olin, Pierce Brosnan gibi isimler de var.

Parlak Yıldız
Başyapıtı ‘Piyano’da, ‘Bir Kadının Portresi’nde ve ‘Tutku Esirleri’nde dinamikleri dile dökülmesi zor, arzulu ilişkileri çarpıcı bir şekilde görselleştiren Yeni Zelandalı yönetmen Jane Campion, son filmi ‘Parlak Yıldız’da (Bright Star) şair John Keats’le Fanny Brawne’un 19. yüzyıl başlarında vuku bulan aşk hikâyesini perdeye getiriyor. Eleştirmenlerden tam no alan Filmde Ben Whishaw, Abbie Cornish, Kerry Fox, Paul Schneider rol alıyor.

Kıyamet Melekleri
Paul Bettanny’nin de bir kıyamet meleğini canlandırdığı ‘Kıyamet Melekleri’ (Legion), yol üstünde köhne bir lokantayı mesken tutuyor. Birkaç müşterinin bulunduğu bu gözlerden ırak lokantada birden televizyon yayını da, telefonlar da kesilir. Lokantada kapana kısılan grup çok geçmeden dışarıda kıyametin koptuğunu anlarlar. Yönetmen Scott Stewart.

Aşk Çeşmesi
‘Las Vegas’ dizisinin yıldızı Josh Duhamel ile Kristen Bell’in rol aldığı romantik komedi ‘Aşk Çeşmesi’ (When in Rome), adından da anlaşılacağı üzere Roma ’yı mesken tutuyor. Kristen Bell’in canlandırdığı Beth, kardeşinin düğünü için gittiği Roma’da hayatının aşkıyla karşılaşır. Yönetmen Mark Steven Johnson.


    ETİKETLER:

    Roma