"Büyük Oyun", 2 Nisan'da vizyonda

"Büyük Oyun", 2 Nisan'da vizyonda
"Büyük Oyun", 2 Nisan'da vizyonda
Ailesini Irak'ta Amerikan operasyonunda kaybeden "Cennet" adlı Türkmen kızın, Türkiye'ye kaçmak için Türkiye-Irak sınır dağlarında yaşadıklarını konu alan "Büyük Oyun", 2 Nisanda vizyona girecek.

Alınan bilgiye göre, dünya prömiyerini "14. Uluslararası Hindistan Kerala Film Festivali"nde yapan ve büyük övgü alan "Büyük Oyun" adlı filmin yönetmenliğini Atıl İnaç yaptı. Ayfer ve Avni Özgürel’in yapımcılığını üstlendiği filmde, Suzan Genç, Selen Uçer, Serdal Genç, Serkan Genç, Rana Cabbar, Haktan pak, Selim Bayraktar ve Nalan Koruçim rol aldı. Senaryosunu Avni Özgürel ve Atıl İnaç’ın birlikte kaleme aldığı filme, Tuluğ Tırpan müzikleriyle renk kattı.

Filmin konusu özetle şöyle:

"ABD’nin Irak’ı işgal sürecinde direnişçileri yakalamak için operasyonyapan askerlerin bastığı köyde bütün ailesini kaybeden Cennet, hayatta bir başına kalmıştır. Yaşamı boyunca köyünün dışına adım atmamış bu genç kız, çaresizliğin dayattığı cesaretle Kerkük’te berber olarak çalışan ağabeyi Azim’i bulmak için yola çıkar. Ancak Kerkük’e vardığında ağabeyinin de bir patlamada yaralandığını ve Türkiye’deki bir hastaneye götürüldüğü öğrenir. Ağabeyine ulaşmak için Türkiye’ye gitmeye karar veren Cennet’in, yaşadığı ağır travmanın ve kaybedecek bir şeyi kalmamasının yarattığı kayıtsızlıkla çıktığı zorlu yolculukta güç bulduğu tek dayanağı öfkesidir."

Filmin çekimleri, Irak’ta Erbil ve Musul ile Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve İstanbul’da gerçekleştirildi.(aa)