Büyük piyanist Sermet'ten ustalık eğitimi

Büyük piyanist Sermet'ten ustalık eğitimi
Büyük piyanist Sermet'ten ustalık eğitimi
Türkiye'nin dünya çapındaki piyanisti Hüseyin Sermet, 12-14 Aralık tarihlerinde Arsu Güzel Sanatlar Akademisi'nde birebir piyano eğitimi ve ustalık sınıfı dersi verecek.

Arsu Güzel Sanatlar Akademisi, dünyanın önde gelen konservatuarlarından Cambridge Massachusetts ABD Longy School Of Music kompozisyon bölümü mezunu, uluslararası birçok ödül sahibi A. Çağlar Arsu öncülüğünde çalışmalarını yürütüyor. Usta sanatçılar tarafından gerek master class gerekse akademik düzeydeki şan ve tüm müzik aletlerinin eğitimi, sanata gönül vermiş 0-99 yaş arası herkese veriliyor. West London University London Colloge Of Music’in (LCM) sınav merkezi temsilciliğini yürüten Arsu Akademi, bünyesinde yer alan bir çok uluslararası eğitim programlarını başarı ile tamamlayan öğrencilerine tüm dünyada geçerli olan denklik diploması imkanını sağlarken, yurtdışındaki konservatuarlarda da öğrencilerin eğitimlerini sürdürme fırsatını sunuyor.
Arsu Akademi, Türkiye ’nin dünya çapındaki piyanisti Hüseyin Sermet’i, masterclass ve birebir piyano eğitimleri için ikinci kez konuk ediyor. Sermet 12-13-14 Aralık tarihlerinde Arsu Akademi’de ustalık sınıfı dersi verecek.
Paris Konservatuvarı’nda piyano, oda müziği, kontrpuan ve müzik analizi dallarında birincilikler alarak mezun olan Hüseyin Sermet, Milano’dan Meksika’ya, Londra’dan Tokyo’ya, Paris’ten Sao Paulo’ya, dünyanın birçok önemli şehrindeki tanınmış konser salonlarında konserler verdi ve Santander’den Yokohoma’ya, İstanbul ’dan Monte Carlo’ya birçok ünlü festivallere konuk oldu.
İçlerinde Mstislav Rostropovich, Yuri Bashmet, Maria Jõao Pires, Ruggero Raimondi ve Michel Portal’ın da bulunduğu tanınmış sanatçılarla, Alain Lombard, Antal Doráti, Lorin Maazel, Semyon Bychkov, Lawrence Foster, Rafael Frühbeck de Burgos, Yoël Levi, Ferdinand Leitner, Emmanuel Krivine ve Naoto Otomo gibi önemli orkestra şefleri ve Paris, Lyon Senfoni Orkestrası, Orchestre de l’Île de France, Monte Carlo Opera Orkestrası, Detroit Senfoni Orkestrası, Belçika Ulusal Senfoni Orkestrası, Liège Senfoni Orkestrası, Tokyo Senfoni Orkestrası, Yomiuri Nippon Senfoni Orkestrası, NHK Senfoni Orkestrası, New Japan Filarmoni Orkestrası, Bergamo-Brescia Oda Orkestrası, İngiliz Oda Orkestrası, Lozan Oda Orkestrası, Katowice ve Krakow Oda Orkestraları, Moskova Radyo Senfoni Orkestrası ve Bavarya Radyo Senfoni Orkestrası gibi topluluklarla beraber konserler verdi.
Hüseyin Sermet’in yorumladığı kapsamlı sayıdaki albümleri Naïve, Harmonia Mundi ve Erato ödüllerine layık görüldü. Ravel solo piyano eserleri, Alkan’a ithaf ettiği üç albümü dünyanın en önemli müzik ödüllerinden Diapason d’Or de l’Anée’ye layık görüldü. Son olarak Maria João Pires ile birlikte yorumladığı Schubert’in eserlerinden oluşan 4 el piyano albümü ve Liszt’in geç dönem eserlerinden oluşan albümleri de bu ödülü kazandı.
Yaşamını halen Paris’te sürdüren Sermet, konserlerin yanı sıra dünyanın önde gelen konservatuar ve üniversitelerinde konuk sanatçı olarak eğitim vermeyi de sürdürüyor.
Sermet’in Arsu Güzel Sanatlar Akademisi’nde vereceği master class ve bire bir eğitim programı hakkında detaylı bilgi için bilgi@arsuguzelsanatlar.com adresine başvurabilir, 0216 336 70 40’ı arayabilirsiniz. www.arsuguzelsanatlar.com