Büyükşehir'den 'Yaz Konserleri'

Yaz aylarında İstanbul'un en faal konser mekânı olan Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde müzik dinmiyor.

İSTANBUL - Yaz aylarında İstanbul'un en faal konser mekânı olan Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde müzik dinmiyor. Temmuz başında Nick Cave, Sting, PJ Harvey, Dianne Reeves, Wayne Shorter gibi dev isimleri ağırlayan 8'inci Ulusalararası İstanbul Caz Festivali'yle iyice ısınan, ardından Most Production'ın düzenlediği 'Açıkhava Konserleri'yle 'ısısını koruyan' Açıkhava, şimdi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen 'Yaz Konserleri'ne mekân olacak.
Radikal ile Milliyet gazetesinin basın sponsorları arasında yer aldığı ve Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ilk kez düzenleyeceği 'Yaz Konserleri' 10-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Birçok ünlü sanatçı ve grubu sevenleriyle buluşturacak etkinlik 10 Ağustos saat 21.00'de 'Türkiye'nin süperstarı' Ajda Pekkan konseriyle başlayacak. 11 Ağustos'ta ise, son olarak kadrosuna Cem Karaca'yı dahil eden Anadolu folk müziğinin köşetaşlarından Kurtalan Ekpres ile hasret gidereceğiz.
12 Ağustos'da Bülent Ortaçgil'in
'şarkılarıyla 'huzur' dağıtacağı Açıkhava Sahnesi, 13 Ağustos'ta Grup Gündoğarken ve Yunanlı sanatçı Vasiliki Papageurgiu'yu ağırlayacak. Haluk Levent'in 14 Ağustos, Kıraç ve Funda Arar'ın 15 Ağustos'ta sahneye çıkacağı etkinlik, 16 Ağustos gecesi Fatih Erkoç ile Performans grubunun konseriyle devam edecek.
Laço Tayfa sahnede
'Yaz Konserleri', İzmit depreminin ikinci yıldönümü olan 17 Ağustos'ta Brooklyn Funk Essential'la birlikte verdikleri konserlerle adlarını tüm dünyaya duyuran 'bizim Roman çocuklar' Laço Tayfa'yı ağırlayacak. 18 Ağustos'ta Rafet El Roman'ın sahneye çıkacağı etkinlik 19 Ağustos'ta Yeni Türkü, Peny Xenaki ve Harem Ritim Grubu'nun konseriyle sona erecek.
Bilet fiyatları 5 ile 15 milyon lira arasında değişen etkinlik kapsamındaki bütün konserler saat 21.00'de başlıyor. Konserlerin biletleri, Biletix satış noktaları, Cemal Reşit Rey Konser Salonu gişesi ve bugünden itibaren Harbiye Açıkhava Sahnesi'ndeki gişelerden satın alınabilecek. Tel: 0216 4541555 (Kültür Sanat)