Büyülü bir yaz gecesine hazır mısınız?

Büyülü bir yaz gecesine hazır mısınız?
Büyülü bir yaz gecesine hazır mısınız?
Moda Sahnesi sezonu Shakespeare'in en şenlikli metinlerinden biriyle açıyor. 'En Kısa Gecenin Rüyası' Mert Fırat, Melis Birkan, Onur Ünsal, Timur Acar ve Didem Balçınlı kadrosuyla perşembe akşamı başlıyor...

RADİKAL - Moda Sahnesi yeni sezonu Shakespeare’in en eğlenceli oyunlarından 'En Kısa Gecenin Rüyası' (A Midsummer Night’s Dream) ile 1 Ekim Perşembe akşamı açıyor. Kavuşmak için çabalan âşıklar, periler, perilerin bir dargın bir barışık kral ile kraliçesi, oyuncular topluluğu ve yaz ortasında ormanda geçen büyülü bir gece ... Bu şenlikli oyunu Moda Sahnesi yorumuyla Mert Fırat, Melis Birkan, Onur Ünsal, Timur Acar, Didem Balçın, Murat Tüzün, Volkan Yosunlu, Ezgi Coşkun, Hasan Demirtaş, Mert Şişmanlar, Alper Baytekin, Caner Erdem, Beyza Şekerci ve Çağlar Yalçınkaya'dan oluşan bir kadro sahneleyecek. Sahne tasarımını Bengi Günay'ın yaptığı oyunu Kemal Aydoğan yönetti. Emine Ayhan-Aysun Şişik’in çevirisiyle sahnelen 'En Kısa Gecenin Rüyası'nın ışık tasarımı İrfan Varlı’ya, müzikler Can Güngör’e,koreografi ise Yeşim Coşkun’a ait. 
Oyun 1, 2, 3, 7, 8, 9 ve 10 Ekim'de saat 20.30'da 4 ve 11 Ekim'de ise saat 17.00'da Moda Sahnesi Büyük Salon'da görülebilir.
Topluluğun önceki sezonlardan süren oyunları 'Bira Fabrikası', 'Hamlet', 'Köpek, Kadın, Erkek', 'Bütün Çılgınlar Sever Beni', 'Parkta Güzel Bir Gün', 'Roberto Zucco' ve 'Yamuk Yemek' de (Çocuk oyunu) bu sezon Moda Sahnesi'nde görübilecek.  
Afiş tasarım: Ethem Onur Bilgiç