Çağdaş repertuarın yıldız piyanisti geliyor

Çağdaş repertuarın yıldız piyanisti geliyor
Çağdaş repertuarın yıldız piyanisti geliyor
İzleyiciyi şaşırtan sıradışı resital programlarıyla ünlü piyanist Tamara Stefanovich, İstanbul Resitalleri kapsamında 11 Aralık Perşembe akşamı Sabancı Müzesi the Seed'de sahneye çıkacak. İstanbul'da Robert Schumann ve Charles Ives seslendirecek sanatçı dünya klasik müzik çevrelerinde günümüzün en iyi modern repertuar yorumcularından biri olarak kabul ediliyor.

İstanbul Resitalleri’nin bu ayki konuğu parlak kariyeriyle dikkat çeken ve son dönemde gerçekleştirdiği Londra resitaliyle The Independent’tan “Beş Yıldız!”, The Times’dan ise “Olabilecek en iyi yorum ” şeklinde yorumlar alan Tamara Stefanovich olacak. İzleyiciyi şaşırtan sıradışı resital programlarıyla ünlü Tamara Stefanovich, 11 Aralık Perşembe saat 20.00’de Sabancı Müzesi the Seed’deki konserinde Robert Schumann ve Charles Ives’ın eserlerini seslendirecek. Stefanovich’in İstanbul Resitalleri’nden sonra 15 Mart 2015’te Pierre Laurent Aimard ile birlikte Chicago Symphony Center’da Pierre Boulez’in piyano yapıtlarından oluşan programı dikkat çekici. Chicago performansının hemen ardından ise 16 Mart’ta aynı resitali New York Carnegie Hall’da tekrarlayacak. 

Ödüllü Soru: Tamara Stefanovich hangi ülkede doğmuştur?

Doğru cevabı bugün saat 16:30'a kadar radikaldenkazan@radikal.com.tr adresine gönderen; 1. 10. ve 25. okurumuz, Tamara Stefanovich konserine çift kişilik davetiye kazanıyor!

Önemli Uyarı: İsim, soy isim, adres ve telefon numaranızı da cevabınız ile beraber yukarıdaki mail adresine göndermeniz önemle rica olunur! (İletişim bilgileri olmayan yanıtlar dikkate alınmayacaktır.)


İlk resitalini 7 yaşında veren, üniversiteden 17 yaşında doktora derecesi ile mezun olan Stefanovich, müzik kariyerine dünyanın en prestijli müzik kurumlardan biri olan Curtis Müzik Akademisi’nde devam ettikten sonra Avrupa’ya dönerek ünlü piyanist Pierre-Laurent Aimard ile müzik çalışmalarını Köln’de sürdürdü. Kazandığı uluslararası yarışmalarla da dahi bir piyanist olarak dikkatleri üzerine çeken Tamara Stefanovich, bugün Aimard’ın dört el partneri olarak konserler veriyor; dünyanın en iyi salonlarında ve en büyük orkestraları ile aynı sahneyi paylaşıyor.

Stefanovich, London Philharmonic, Chicago Symphony, London Symphony, The Cleveland Orchestra gibi büyük orkestralarla; Konzerthaus (Dortmund ), Tonhalle (Düsseldorf), Mozarteum (Salzburg), Konzerthaus (Viyana), Wigmore Hall (Londra), Royal Festival Hall (Londra), Carnegie Hall (NewYork), Symphony Hall (Chicago) ve Châtelet’in (Paris) bulunduğu çok önemli salonlarda sahneye çıkıyor.

Tamara Stefanovich’in de solist olarak yer aldığı, ünlü besteci ve şef Pierre Boulez’in “Bartok: 3 Concertos” adlı orkestral albümü 2010 yılında Grammy’e aday gösterildi. Stefanovich, Eugene Istomin, Radu Lupu, Pierre Boulez, Georg Crumb ve György Kurtag gibi büyük kompozitör ve ustalarla çalışıyor.

Stefanovich’in son dönemde gerçekleştirdiği Londra resitali Avrupa’nın en önde gelen gazetelerinden Independent’ta “Beş Yıldız!”, The Times’da “Olabilecek en iyi yorum”, Daily Telegraph’ta “Stefanovich’in muazzam enerjisi müthiş etkileyici!” ve Die Welt’te “Bir Harika!” şeklinde yer aldı.

Tamara Stefanovich, 11 Aralık Perşembe 20.00, Sakıp Sabancı Müzesi the Seed, Program: Robert Schumann & Charles Ives, Bileter Biletix’te 150 TL.