Cahit Berkay blues yapacak

Efes Pilsen Blues Festivali'nden müzikseverlere 15'inci yıl sürprizi... 14 Kasım-14 Aralık tarihleri arasında yapılacak festival kapsamında akustik blues gitar ustası 'Philadelphia' Jerry Ricks ile...

İSTANBUL - Efes Pilsen Blues Festivali'nden müzikseverlere 15'inci yıl sürprizi... 14 Kasım-14 Aralık tarihleri arasında yapılacak festival kapsamında akustik blues gitar ustası 'Philadelphia' Jerry Ricks ile saz ve gitar üstadımız Cahit Berkay aynı sahneyi paylaşacak. İlk kez bir araya gelecek ikili, farklı coğrafyalardan aynı blues hikâyelerini İstanbul, Ankara ve İzmir konserlerinde bir ağızdan söyleyecek. Jerry Ricks, Efes Blues'un geçen yılki konuklarından biriydi.
Efes Blues 15'in ikinci grubu ise 30 yıldır birlikte 'jump', 'swing' gibi cazın dans öğesi içeren türleriyle, hard Chicago blues'u harmanlayan 'Little Charlie&The Nightcats'. Grup müzik tarihinin en kıdemli blues gitaristlerinden Little Charlie Baty ve vokalist, armonika sanatçısı Rick Estrin'den oluşuyor. Festivalin bu yılki yıldızı ise Avrupa'da Amerika'nın ruhu olarak anılan ve ABD'de soul ve blues harmanının rakipsiz sesi olarak kabul edilen 'yaşayan blues ve soul efsanesi' Mighty Sam.
Organizasyonunu Pozitif'in gerçekleştirdiği Efes Pilsen Blues Festivali, 14 Kasım tarihinde Kıbrıs'tan başlayacağı maratonuna Antalya, Konya, Ankara, Kayseri, Samsun, Trabzon, Diyarbakır, Gaziantep, Adana, İstanbul, Tekirdağ, Bursa, İzmir ve Eskişehir konserleriyle devam edecek. Festival kapsamında ayrıca 'Efes Pilsen ile 35 Yıllık Keyfin Kareleri' fotoğraf yarışmasının dereceye giren eserler sergilenecek. Festivalin biletleri kasım ayında satışa sunulacak. (Kültür Sanat)