Camiye ayakkabıyla girmedik!

Camiye ayakkabıyla girmedik!
Camiye ayakkabıyla girmedik!
Onur Ünlü'nün yeni filmi 'İtirazım Var'ın İstanbul Film Festivali galası dün akşam yapıldı. İzleyicinin beğendiği filmdeki imam rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünün favorisi olarak gösterilen Serkan Keskin, cami çekimleriyle ilgili "Camiye ayakkabıyla girmedik" diye espiri yaptı.

Geçen yıl ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’yle İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale kazanan Onur Ünlü , yeni filmi ‘İtirazım Var’la da yarışmanın iddialıları arasında. Camide işlenen bir cinayeti çözmeye çalışan sıradışı bir imamın hikayesini anlatan ‘İtirazım Var’ın festival galası dün akşam Atlas Sineması’nda yapıldı. Galaya yönetmen Ünlü’nün yanı sıra oyuncular Serkan Keskin, Hazal Kaya, Serdar Orçin, Öner Erkan, Sırrı Süreyya Önder, Umut Bulut da katıldı. Gösterim sonrası edindiğimiz izlenim filmin beğenildiği yönünde. Özellikle de imamı canlandıran Serkan Keskin, en iyi erkek oyuncu ödülünün favorileri arasında gösteriliyor.

Devamı ‘Hesabım Var’

Film sonrası Onur Ünlü ve film ekibi izleyicinin sorularını yanıtladı. Filmin hikâyesini 2010 yılında Sırrı Süreyya Önder ile beraber yazdığını dile getiren Ünlü, bir soru üzerine eğer bekledikleri seyirci ilgisiyle karşılaşırsa devam filminin gelebileceğini, adının da ‘Hesabım Var’ olacağını söyledi. Önemli bir bölümü camide geçen filmin cami çekimleri için izin almakta zorlandıklarını ve bu konuda Sırrı sürreya Önder’den yardım istediklerini belirten Onur Ünlü, “Camide 6 gün çekim yaptık. Cemaatin yoğun olmadığı saatlerde çekim yapmaya dikkat ettik. Kolay olmadı. Sonlara doğru bir an önce bitse diye konuştuğumuzu hatırlıyorum” diye konuştu. Bu sırada araya giren Serkan Keskin de “Camiye ayakkabıyla girmedik” diye espiri yaptı, salonu güldürdü.