@ubuget

Çanakkale'yi bir tek Russell Crowe geçebildi!

Çanakkale'yi bir tek Russell Crowe geçebildi!
Çanakkale'yi bir tek Russell Crowe geçebildi!
Vizyonda beşinci haftasını geride bırakan Russel Crowe'un 'Son Umut' filmi bir milyon barajını aşarken yakın dönemde Türkiye sinemasında çekilen hiçbir 'Çanakkale' filminin bu başarıya ulaşamadığını görüyoruz. Sinan Çetin'in Çanakkale filmi salonlara çektiği 200 bin izleyiciyle hayal kırıklığı listesinin tepesinde.
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Çanakkale Savaşı sırasında üç oğlunu kaybeden acılı bir babanın hikâyesini anlatan ‘Son Umut’ (Water Diviner) yakın dönemde Türkiye ’de çekilen ‘Çanakkale’ filmlerinin ulaşamadığı bir milyon barajını geçmiş durumda.

AVUSRALYA’NIN OSCARLARI TARİHİNDE GÖRMEDİĞİ İLGİYİ GÖRDÜ
Filmde Binbaşı Hasan rolünde izlediğimiz Yılmaz Erdoğan, en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Avusturya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından verilen ülkenin en önemli sinema ödülü AACTA'yı kazanınca Son Umut geçen haftanın gündemine oturdu.

Yılmaz Erdoğan: Milli maçta gol atmak gibi bir şey


14 MİLYON LİRALIK GİŞE HASILATI
Türkiye’de 26 Aralık’ta gösterime giren film vizyondaki beşinci haftasını doldurdu. 1. 260. 720 kişi tarafından izlenen ‘Son Umut’ gişe 14 milyon 108. 789 TL hasılat bıraktı.

Türkiye’deki Cem Yılmazlı ve Yılmaz Erdoğanlı çekimler basında sıkça yer almış, Russel Crowe’un İstanbul gezmelerinde 'Maximus, Maximus’ diyerek kendisine el sallanmasıyla yedi tepeli onun açısından da iz bırakanlar arasına girmişti. TÜRKİYE’NİN ÇANAKKALE FİLMLERİ 1 MİLYONU GEÇEMEDİ
Russel Crowe’un Water Diviner’i sinema salonlarındaki gişe macerasına devam ediyor. Peki Türkiye’nin Çanakkale filmlerinin gişe macerasının nasıl sonuçlandı, gelin isterseniz bir de ona bakalım. Yakın geçmişte Türkiye Sineması’nın iyi bir Çanakkale filmi olmadığı düşüncesiyle yola çıkarak art arda filmler çekildi. ‘Çanakkale: Yolun Sonu’, ‘Çanakkale 1915’ ve ‘Çanakkale Çocukları’ filmleri 2012-2013 arasında izleyiciyle buluştu. Bu filmlerin hiçbiri 1 milyon izleyici barajını geçemedi.

EN ÇOK İLGİYİ GÖREN ÇANAKKALE 1915
325 kopyayla vizyona giren ve 43 hafta vizyonda kalan ‘Çanakkale 1915’, 918.181 kişiye ulaşarak üç film arasında en çok kişi tarafından seyredilen film oldu. Yönetmen koltuğunda Yeşim Sezgin’in oturduğu yapımın gişe hasılatıysa 7 milyon 607.755 TL olarak gerçekleşti.

Yönetmen koltuğunda Serdar Akar ve Kemal Uzun’un yer aldığı Çanakkale: Yolun Sonu 25 hafta vizyonda kalırken 670.925 izleyiciye ulaştı. Filmin hasılatı 5 milyon 372.30 TL oldu.

SİNAN ÇETİN’İN ÇANAKKALE FİLMİ 200 BİN İZLENDİ
Sinan Çetin’in 2012 yapımı filmi Çanakkale Çocukları’ysa 200.397 kişi tarafından izlenerek hayal kırıklığı yarattı. Film 1 milyon 736. 853 kişi TL hasılat elde etti. SON MEKTUP GELİYOR!
Bir Çanakkale filmi olan Son Mektup 18 Mart 2015’te izleyiciyle buluşacak. Yönetmenliğini Özhan Eren’in üstlendiği filmin başrollerinde Tansel Öngel, Nesrin Cevadzade, Hüseyin Avni Danyal gibi isimler yer alıyor. Bakalım Son Mektup bir milyon barajını geçmeyi başarabilecek mi?


  http://www.radikal.com.tr/128467012846705

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  1915 - user405273

  bugün gitme fırsatı buldum harika oyuncular ve filim tekniği en üst düzeyde dekorlar benden 10 puan bu arada itiraf edeyim gıcık kaptığım yılmaz erdoğanı çok beğendim

  sinan çetin - user390723

  sinan çetin gibi bir yobazın, böyle bir film çekmesi ne acı, bence o tayyibin ışidin el kaidenin filmini çeksin.

  Çanakkale filmi çekmek - user393540

  Çanakkale filmi çekmek turkcell reklam filmi çekmeye benzemez.Önce benlik ve ruh olacak.Yoksa sinan çetinin çektiği film gibi çakılırsın.Seni yandaşların bile kurtaramaz

  SİNAN ÇETİN YÖNETMEN FALAN DEĞİL Kİ... - user391446

  Çetin parayı verenin düdüğünü çaldığı birisidir.Lütfen gerçek yönetmenlerle kıyaslamayın.

  volkanes - user911390

  Bu film çok daha fazla hasılat elde edebilirdi. Sinema salonuna gittiğimde gördüğüm manzara beni üzdü. Gişedeki kuyruklara baktığımda gençler, çocuklar saçma sapan filmler için yarış halindeydi. Son Umut filminin kuyruğunda orta yaş ve nine, dede diyebileceğimiz insanlar vardı. Bu gençler yönlendirilebilirdi. Filme gelince gerçekten kayda değer bir yapım olmuş. Savaşın ne kadar korkunç olduğunu çok iyi işlemiş. Başarılı izlemeye değer bir filmdi.