Carey'in otobiyografisi

Mariah Carey'in filmi 'Glitter' (Pırıltı) beyazperdeye düşmeden albümü raflarda yerini aldı. Ünlü şarkıcı bu filmle ilk kez kamera önüne geçti.

İSTANBUL - Mariah Carey'in filmi 'Glitter' (Pırıltı) beyazperdeye düşmeden albümü raflarda yerini aldı. Ünlü şarkıcı bu filmle ilk kez kamera önüne geçti. Kendi hayatına benzer bir öyküyü anlatan filmin tüm şarkıları da Mariah Carey imzalı. Tabii Carey, fırsatı kaçırmayıp filmden bir yeni albüm de çıkarmayı başarmış. 'Glitter' ünlü olmayı kafasına koyup, başarılı bir DJ'nin de yardımıyla şöhret basamaklarını tırmanan genç şarkıcı kızın hikâyesini anlatıyor.
Aynı zamanda bir soundtrack olan EMI etiketli albüm, film 80'li yıllarda geçiyor diye o dönemin sound'una ve hit'lerine boğulmuş. 'Butterfly' albümünde içindeki hip-hop, R & B, funk ateşinin ipuçlarını veren Carey, 'Glitter' da bu ateşi bir yangına çevirmiş. Kimi müzik yazarları hip-hop, R&B, funk ve soul'u harmanlamak gibi zor bir işin altından pek kalkamadığını savunsalar da şarkılar Carey'in yüksek oktavlı sesi hatırına bile dinlemeye değer. Carey takipçilerini mutlu edebilecek albüm, filmi merakla bekleyenler için de iyi bir teselli olanağı. (Kültür Sanat)