Casus ve 'dostu'

'Son James Bond' olarak ünlenen Pierce Brosnan, casusluk kariyerine John Boorman'ın 'Panama Terzisi'yle (The Tailor of Panama) devam ediyor.

İSTANBUL - 'Son James Bond' olarak ünlenen Pierce Brosnan, casusluk kariyerine John Boorman'ın 'Panama Terzisi'yle (The Tailor of Panama) devam ediyor.
John Boorman'ın ünlü casus romanları yazarı John Le Carre'yle birlikte yapımcılığını üstlendiği film, 1999 yılı sonlarında Panama Kanalı'nda oynanan politik oyunları gözler önüne seriyor. Film, Le Carre'nin aynı adlı romanından uyarlandı. Zalim ve çekici
İngiliz casusu Andy Osnard (Pierce Brosnan), Panama'ya gönderilmiştir. Görevi Panama Kanalı üzerine oynanan politik oyunları gün ışığına çıkarmaktır. Oldukça zorlu görünen bu işte Osnard'a Harry Pendel (Geoffrey Rush) adlı bir İngiliz yardım edecektir. Pendel, ülke insanlarına kendisini ünlülerin ve zenginlerin terzisi olarak tanıtmıştır. Harry Pendel'ın tehlikelerle dolu hayatının tek dayanak noktası karısı (Jamie Lee Curtis) ve çocuklarıdır. Beraber çalışmalarına rağmen Pendel ve Osnard birbirlerine güvenmemektedir. İkilinin, birbirlerine güvenmemekte ne kadar haklı oldukları kısa sürede ortaya çıkar. (Kültür Sanat)