Cat Power iki gece üst üste Babylon'da

Cat Power iki gece üst üste Babylon'da
Cat Power iki gece üst üste Babylon'da
Sonic Youth'un davulcusu Steve Shelley tarafından keşfedilen Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, müzisyen, aktrist ve model Charlyn Marie Marshall, sahne adıyla Cat Power, Garanti Caz Yeşili kapsamında 22-23 Kasım'da Babylon'da. Cat Power, indie rock, folk rock, blues rock sound'larını melankolik sesiyle birleştiriyor.

Sonic Youth'un davulcusu Steve Shelley tarafından keşfedilen Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, müzisyen, aktrist ve model Charlyn Marie Marshall, Cat Power sahne adıyla tanınıyor. 1995 çıkışlı ilk albümü “Dear Sir” ile birlikte müzik kariyerine 9 albüm sığdıran Cat Power, "The Greatest" ile Rolling Stone dergisi tarafından 2006 yılının en iyi altıncı albümü ödülünü kazanmanın yanı sıra ilk kadın Shortlist Music Prize sahibi olma sıfatını da kazanarak, o yılın Brit Awards en iyi kadın adayı olarak gösterildi. 2012 yılında yayınladığı “The Sun” albümüyle büyük ilgi gördü.

İçten ve kırılgan şarkıların söz yazarı olarak bilinen Cat Power, akustik ve vurucu parçaların parladığı diskografisinde Bob Dylan’ın “New York Town Hard Times” ve Oasis’in "Wonderwall" şarkılarına yaptığı yorumla hayranlarının gönlünde yer etti. Sahnede duygusallığın uçurumlarında gezen sanatçı, başrolünde Jude Law’ın olduğu, aşka ve hayata dair sorularla dolu yolculuğu şiirsel bir dille anlatan “My Blueberry Nights” da rol alarak karakterini yalnızca sahnede değil beyazperdede de ortaya koydu. Reklam ve sinema müziklerine el atmasının yanı sıra Chanel, Marc Jacobs, Nicolas Ghesquière gibi tasarımcıların da ilham perisi, yüzü oldu, moda dergilerinde yer aldı.

20 yıllık müzik kariyeri boyunca Nick Cave, Patti Smith, Bob Dylan gibi bir çok ünlü sanatçı ile aynı sahneyi paylaşan Cat Power, 2005 yılında Türkiye’de ilk kez konser verdiği Babylon’da etkileyici sesiyle bir kez daha sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak. Cat Power, Garanti Caz Yeşili kapsamında 22-23 Kasım tarihlerinde iki gece üst üste Babylon'da.
Babylon konser biletleri biletix.com adresinden satın alınabiliyor.