Caz Festivali hazır

Bu yıl 6-21 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 8'inci Uluslararası İstanbul Caz Festivali'ne 190'ın üzerinde yerli ve yabancı müzisyen ile 28 topluluk katılacak.

İSTANBUL - Bu yıl 6-21 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 8'inci Uluslararası İstanbul Caz Festivali'ne 190'ın üzerinde yerli ve yabancı müzisyen ile 28 topluluk katılacak.
6 Temmuz'da Tornado Brass Band'ın İstiklal Caddesi'ndeki turuyla başlayacak festival kapsamındaki konserlere Harbiye Açıkhava Tiyatrosu, CRR Konser Salonu, Esma Sultan Yalısı ve Babylon evsahipliği yapacak.
Açıkhava Sahnesi konserleri 7 Temmuz'daki Brooklyn Funk Essentials ve Laço Tayfa'nın konseriyle başlayacak. 9 Temmuz'da Nick Cave'i ağırlayacak olan Açıkhava Tiyatrosu'nda Cachaito ve Omara Portuondo 10 Temmuz'da, PJ Harvey 11 Temmuz'da, Dianne Reeves 12 Temmuz'da, Eleftheria Arvanitaki 13 Temmuz'da, Oscar De Leon 14 Temmuz'da seyirci karşısında olacak. 17 Temmuz'da Sting'in konserinin yanı sıra festival kapsamında Brad Mehldau, Frank Sinatra Jr & Woody Herman Orkestrası, Esbjörn Svennson, Cubanismo, Pink Martini konserleri de görülebilecek.
Festivalin biletleri 9 Haziran'dan
itibaren bilet satış noktalarında. Tel: 0212 293 31 33 (Kültür Sanat)