Caz Festivali'nin bu yılki bombası Imogen Heap

Caz Festivali'nin bu yılki bombası Imogen Heap
Caz Festivali'nin bu yılki bombası Imogen Heap

Imogen Heap, görsel sanatçı kimliğiyle de tanınıyor.

Yeni neslin idollerinden İngiliz ozan Imogen Heap, 10 Temmuz'da İstanbul Caz Festivali'ne geliyor. Efsane cazcılar Grace Jones ve Stanley Clarke da festivalde

İSTANBUL - 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin bu yıl en çok konuşulacak konseri Imogen Heap olacak. Yeni neslin seçimi Imogen Heap, elektronik, alternatif, indie-pop, rock türlerinin kesişme noktasında duran İngiliz müzisyen. Şarkıcılığı yanı sıra, şarkı yazarı ve görsel sanatçı gibi unvanları da olan Heap, 10 Temmuz Cumartesi 21.00’de İstanbul Modern’de sahneye çıkacak. Bu yılki caz festivalinin diğer ağır topu ise 70’lerden gelen bir ikon, Grace Jones. 16 Temmuz akşamı Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde sahneye çıkacak Grace Jones, 70’lerde model olarak başladığı kariyerini bir sahne ikonu olarak sürdürdü.
Caz aleminin devlerinden ise gitarist Stanley Clarke Arkeoloji Müzesi’nin bahçesinde sahneye çıkacak. 1950’lerden günümüze gelen Amerikalı şarkıcı Tony Bennett da Şakir Eczacıbaşı anısına 15 Temmuz
akşamı 20.00’de Cemil Topuzlu sahnesinde olacak.
1 Temmuz’da başlayacak festivalde Chick Corea, Seal, Michael Franks, Martha Wainwrighet, Buika, Lisa Ekdahl, Laura Fygi, Enrico Rava & Stefano Bollani ve The Brand New Heavies gibi isimler var.
Festivalin biletleri, Siyah ve Beyaz Lale Kart sahipleri için dün Biletix’de satışa çıktı. Kırmızı ve Sarı Lale Kart sahipleri bugünden, diğer herkes ise 15 Mayıs’tan itibaren biletlerini edinebilir. (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    caz