Caz, Tünel sokaklarında

Caz, Tünel sokaklarında
Caz, Tünel sokaklarında

Leftless Soul Connection

Beyoğlu-Şişhane-Galata-Asmalımescit caz hattında. İstanbul Caz Festivali geleneklerinden Tünel Şenliği bugün başlıyor. Coca Cola ve Vodafone Freezone eş sponsorluğu ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle üçüncüsü gerçekleştirilecek şenlikte bugün ve yarın 18.00’den itibaren Beyoğlu sokakları konser alanına çevrilecek. Tünel ve Galata meydanlarında kurulacak iki ana sahnede 18.00’den itibaren gerçekleştirilecek ücretsiz konserlerin yanı sıra bölgedeki diğer mekânlarda gece geç saatlere kadar devam edecek çeşitli etkinlikler ve atölyeler de şenlik kapsamında. Şenliğin bu seneki mekânları Salon, Nardis, SALT Beyoğlu, Alt, Pera Palace, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi, Hollanda Konsolosluğu bahçesi, Arte İstanbul, Garajistanbul.
Yine bölgedeki restoranlardan Antiocha, Leblon, Lokal, Miss Pizza, Otto Tünel, Pera Nostra, Sushi Express, The Marmara Pera Brasserie ve Tünel KaVe de şenliğe özel DJ Set’ler ve Happy Hour’larla destek veriyor.
Şenlikte izlenebilecek isimlerden bazıları Phronesis, Jo Stance, Jülide Özçelik, Gevende, Young Fellaz Brass Band, Gerhard Aflenzer Broadway Jammers, Social Inclusion Band, Ateş Tezer Trio, Mehmet İkiz, Ozan Musluoğlu Trio ve Columbia Jazz Band. North Sea Jazz Festivali ve 19. İstanbul Caz Festivali işbirliğinde seçilen Eric Vloeimans, New Cool Collective, Lefties Soul Connection, Jungle By Night ve Ntjam Rosie de Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin başlangıcının 400. yıldönümü kapsamında Tünel Şenliği’nde izleyicilerle buluşacak, Okay Temiz kendi ritim atölyesinde bir workshop gerçekleştirecek.
Son dokuz yıldır genç caz müzisyen ve topluluklarına İstanbul Caz Festivali programında yer alabilecekleri bir platform oluşturan ‘Genç Caz’ Konserler Dizisi, bu yıl da devam ediyor. 10’uncu Genç Caz konserleri (İlay Bal ve Gremen Bızıkacıları, Volkan Polat Trio, Can Ercan Quartet ve Wishboom) bugün ücretsiz olarak izlenebilir. Radyo Eksen ve Dinamo FM ekipleri de DJ setleriyle şenlik kapsamında yer alıyor. Meydan konserlerinin ücretsiz olduğu etkinlikkapsamındaki diğer mekânlara serbest giriş 35 TL, şenliğe özel olarak kapılarını açacak Hollanda Konsolosluğu Bahçesi ve Nardis’teki konserlere de giriş hakkı verecek Sınırsız Şenlik biletleri ise 60 TL.