Caz Yeşili'nin şubat ajandası

Caz Yeşili'nin şubat ajandası
Caz Yeşili'nin şubat ajandası
Garanti Caz Yeşili konserlerinin şubat durağı Salon İKSV olacak. Bu akşam Sleep Party People'yi ağırlayacak Salon'da 13 Şubat Cuma akşamı Soap and Skin ve 27-28 Şubat'ta ise Moddi sahneye çıkacak. 21 Şubat'taki Caz Ağacı gecesinde efsane cazcı Charlie Parker anılacak.

GARANTİ CAZ YEŞİLİ ŞUBAT PROGRAMI
Sleep Party People, 6 Şubat Cuma 22.00/ Salon İKSV

Danimarkalı müzisyen Brian Batz’ın projesi olarak başlayan dream-pop grubu Sleep Party People; Boards of Canada, David Lynch ve Erik Satie’nin çalışmalarından ilham alıyor. Grup, kendi adını taşıyan ilk albümünü 2010’da yayımladı. 2012’de “We Were Drifting On a Sad Song” albümünü hazırlayan grup, Avrupa ve Asya turlarıyla dinleyici kitlesini genişletti. Sahneye tavşan maskeleriyle çıkan grubun son albümü “Floating”, 2014’te piyasaya sunuldu.

Soap and Skin, 13 Şubat Cuma 22.00/ Salon İKSV

Soap & Skin, Avusturyalı sanatçı Anja Plaschg’ın deneysel müzik projesi olarak ortaya çıktı. Plaschg 6 yaşında piyano çalmaya, 14 yaşında keman dersleri almaya ve elektronik müziğe ilgi duymaya başladı. Grafik tasarım ve güzel sanatlar eğitiminden vazgeçerek müzikte karar kılan sanatçı, 2009’da ilk albümü “Lovetune for Vacuum”, 2012’de ikinci albümü “Narrow”u yayımladı. Xiu Xiu, Cat Power, Björk, Aphex Twin ve Sergei Rachmaninoff; en büyük ilham kaynakları arasında yer alıyor.

Caz Ağacı: Charlie Parker’ın Anısına, 21 Şubat Cumartesi 22.30/ Salon İKSV

İstanbul’un önde gelen müzisyenlerinin, cazın efsanelerini andığı “Caz Ağacı”; 2015’in ilk konserinde saksofon virtüözü Charlie Parker’a bir saygı duruşu gerçekleştiriyor.
Vokal: Randy Esen, Bora Çeliker, Elif Çağlar
Saksofon: Engin Recepoğulları
Piyano: Serkan Özyılmaz
Kontrbas: Kağan Yıldız
Davul: Ediz Hafızoğlu
Sunucu: Vedat Özdemiroğlu

Moddi, 27-28 Şubat 21.30/ Salon İKSV

Norveçli folk-pop müzisyeni Moddi, 2010 yılında çıkardığı ilk albümü “Floriography” ile Norveç Grammy Ödülleri’nde iki kategoride aday gösterildi. Avrupa’nın önemli festivallerine katılan sanatçı, 2010’da Angus & Julia Stone ile Avrupa turuna çıktı. İkinci albümü “Set The House on Fire” ve üçüncü albümü “Kæm va du?” ile büyük beğeni topladı.