Cazın Barron'u geliyor

Cazın Barron'u geliyor
Cazın Barron'u geliyor
Ömrünün 53 yılı caz müzikle geçen usta piyanistlerden Kenny Barron İstanbul'da

Caz dünyasının en iyi piyanistlerinden biri olarak kabul edilen Kenny Barron, İstanbul’a geliyor. Barron, yine dokunaklı melodileriyle dinleyenleri büyüleyecek. Barron’a saksafonda Rutgers’den öğrencisi olan David Sanchez, davulda Johnathan Blake ve kontrabasta Kiyoshi Kitagawa eşlik edecek.

Henüz 14 yaşındayken caz dünyasına adım atan, bu serüvende Dizzy Gillespie, James Moody, Milt Jackson gibi ustalarla çalışan Barron’un 9 kez Grammy’e aday gösterilen 200’ün üzerinde kayıtta imzası bulunuyor. Kenny Barron, American Jazz Hall of Fame tarafından yaşam boyu başarı ödülüne layık görüldü.

6 YAŞINDA PİYANONUN BAŞINDA
Cazda emprovizasyonu (doğaçlama) korumaya çalışan ve melodiye önem veren Baron, piyanist ve besteci kimliğinin yanı sıra aynı zamanda da 30 yıllık bir eğitmen. 25 yıl Rutgers Üniversitesi’nde aranjman ve bestecilik eğitimi veren Baron, daha sonra Juilliard Konservatuvarı’nda piyano dersleri vermeye devam etti.

Ünlü caz piyanisti Kenny Barron, pek çok ünlü sanatçının doğum yeri olan Philadelphia’da 1943 yılında dünyaya geldi. 6 yaşında piyano çalmaya başladı. Genç piyanist 19 yaşına geldiğinde Dizzy Gillespie’nin grubunda çalmaya başladı.

30 Ekim Cumartesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu Bilet: 29 ve 19 TL


    ETİKETLER:

    caz