Cazın yaşayan efsanesi Sanders İş Sanat'ta

Cazın yaşayan efsanesi Sanders İş Sanat'ta
Cazın yaşayan efsanesi Sanders İş Sanat'ta
İş Sanat her yıl özel bir yer ayırdığı Cazın Ustaları konserinde 27 Kasım Perşembe akşamı serbest cazın yaşayan efsanesi Pharoah Sanders'i ağırlayacak. Büyük cazcı Ornetta Coleman, Sanders'la ilgili "Muhtemelen dünyanın en iyi tenor saksafon icracısı" yorumu yapmıştı.

İş Sanat caz serisinde etkisi uzun süre akıllarda kalacak çok özel bir konsere ev sahipliği yapacak. Cazın Ustaları konserlerinin 15. sezondaki konuğu Pharoah Sanders olacak. Serbest cazın yaşayan efsanesi Sanders, gecede caz tutkunlarına ana akımdan serbest caza geniş bir stil çeşitliliği sunacak. Müzisyen bir ailede doğan ve lise yıllarında tenor saksafonla tanışan Sanders, 1960’ların başında cazın dev ismi John Coltrane ile çalmaya başladı. Müziğe başladığı ilk yıllardaki dışavurumcu ve dizginlenemeyen tarzı yıllar içinde çok daha derinlikli bir hal aldı. Serbest cazın kurucularından saksafoncu Ornetta Coleman’ın “muhtemelen dünyanın en iyi tenor saksafon icracısı” yorumunda bulunduğu Sanders, cazın dev ismi John Coltrane’den kalan mirası incelikli bir üslup ile günümüze taşıyan bir isim. 

Caz tutkunlarının önünde saygıyla eğildiği Sanders, piyanoda William Henderson, basta Oli Hayhurst ve davulda Gene Calderazz ile 27 Kasım 2014 Perşembe akşamı müzikseverlere benzersiz bir deneyim yaşatacak. İş Sanat Ana Gişe - 0212 316 10 83


  ETİKETLER:

  caz

  ,

  sanat

  ,

  ,

  perşembe