Cazırdamaya devam!

Dün bir günlük mola veren Uluslararası
İstanbul Caz Festivali bugün Esma Sultan Yalısı'nda Cubanismo...

İSTANBUL - Dün bir günlük mola veren Uluslararası İstanbul Caz Festivali bugün Esma Sultan Yalısı'nda Cubanismo, Babylon'da ise Mardi Grass bb. konseriyle kaldığı yerden devam edecek.
Buena Vista Social Club'dan Orlando Lopez ve Omara Portuondo, 'Salsa Night'la Oscar de Leon ve Celia Cruz'dan sonra festivalin üçüncü 'Latin bombası' Cubanismo, saat 22.30'da Esma Sultan'da sahneye çıkacak. Osmanlı Bankası'nın katkılarıyla gerçekleşecek konserde topluluğa Terry De Gruy eşlik edecek. Küba'nın geleneksel müziği 'Son'la kariyerine başlayan Alemany'nin önderliğindeki Cubanismo, Havana'nın 'Son', 'Mambo' ve 'Ça-Ça-Ça' gibi hareketli dans müziklerini R&B, caz ve blues'la harmanlayarak seslendiriyor.
Festivalin diğer konseri Babylon'daki Mardi Grass bb. Aralarında DJ Mahmut'un da bulunduğu 15 kişiden oluşan grup, Prince'ten The Doors'a pek çok ünlü grup ve şarkıcının şarkılarını dans ritmlerini de katarak yorumluyor. Babylon'daki Mardi Grass bb. konseri saat 23.00'te başlayacak. Bilgi için Tel: 0212 293 73 68 (Kültür Sanat)