Çello'nun en sert hali

Çello'nun en sert hali
Çello'nun en sert hali

Apocalyptica Finlandiyalı çellistlerden oluşuyor.

Apocalyptica'nın yeni albümü '7th Symphony' çıktı. Ünlü rock ve metal müzisyenlerin eşlik ettiği albümde yedi enstrümantal şarkı var

İSTANBUL - Finlandiyalı çello/rock grubu Apocalyptica, iki yıl aradan sonra yeni albümü ‘7th Symphony’ ile sessizliğini bozdu. ‘End of Me’ parçası ile çıkış yapan albümde sekiz enstrümantal parçanın yanı sıra dört tane vokalli parça bulunuyor. Prodüktörlüğünü ‘Queens of the Stone Age’ ve ‘Bad Religion’ gibi önemli gruplarla çalışmış Joe Barresi’nin yaptığı albümde metal ve rock müziğin önde gelen isimleriyle çalışmalar da bulunuyor.
Ülkemizde iki farklı versiyonuyla satılan albümünün sınırlı sayıdaki DVD’li versiyonunda ise iki bonus şarkı ve grubun Sibelius Akademi’de kaydettiği altı canlı video yer alıyor. Eicca Toppinen, Perttu Kivilaakso ve Paavo Lötjönen’den oluşan Apocalyptica 1996’da yayımlanan Metallica şarkılarını yorumladıkları albümle çıkış yapmıştı.
En son 2007’de ‘Worlds Collide’ albümünü çıkaran grup, albümdeki ‘I Don!t Care’ şarkısıyla Amerika’da 1 milyonun üzerinde dijital şarkı satışına ulaşmış ve ‘Billboard Rock Chart’ta 1 numara olmuştu. (Kültür Sanat )


  ETİKETLER:

  Metallica

  ,

  İstanbul

  ,

  sanat