Cem Karaca'nın 65. doğum günü kutlanacak

Cem Karaca'nın 65. doğum günü kutlanacak
Cem Karaca'nın 65. doğum günü kutlanacak
Anadolu rock müziğinin efsane şarkıcısı merhum Cem Karaca'nın 65. doğum günü, 5 Nisanda Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde kutlanacak.


Konserde, Karaca’nın şarkılarını seslendirecek Devrim Altanay’a, "Cemniyet" adlı grubun yanı sıra Turhan Yükseler yönetimindeki 40 kişilik senfonik orkestra eşlik edecek. Konserde Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’nın yanı sıra ünlü sanatçıyla uzun süre çalışan Moğollar ve Dervişan grupları da sahne alacak.

İlhan Şeşen, Caddebostan Kültür Merkezi’nde 5 Nisanda Vedat Sakman’ı konuk edecek.

Kemençe virtüözü Derya Türkan, Yugoslav piyanist Bojan Zülfikarpasic ve Fransız kontrbasçı Renaud Garcia-Fons’ın, sevdalinka müziğinin temelinde bulunan Osmanlı mirasından caz tınılarına, Akdeniz müziği etkilerinden klasik müzik esintilerine kadar oldukça değişik etkiyi barındıran "Sevdalinka" projesinin prömiyeri 6 Nisanda CRR Konser Salonu’nda yapılacak.

Korno ustaları Ozan Göktan ve Mehmet Tuna Erten ile keman sanatçısı Begüm Çalımlı 6 Nisanda Akbank Sanatta sevenleriyle buluşacak.

İsrailli perküsyon sanatçısı ve besteci Yinon Muallem’in müzik direktörlüğünde gerçekleşen "Akdeniz Perküsyon Buluşması", Akdeniz’in 4 farklı ülkesinden perküsyon ustalarını 8 Nisanda CRR Konser Salonu’nda buluşturacak. Buluşmada Yinon Muallem’in yanı sıra güney İtalya’dan Rocco Zecca, Fransa’dan Vincent Couprie ve Türkiye’den Gürkan Özkan gibi perküsyon sanatçıları yer alırken gruba Türkiye’den vokallerde Sumru Ağıryürüyen, kemanda ise Serdar Pazarcıoğlu eşlik edecek


    ETİKETLER:

    caz