Cenk Akaltun'un sergi mekanını ele geçiren resimleri

Cenk Akaltun'un sergi mekanını ele geçiren resimleri
Cenk Akaltun'un sergi mekanını ele geçiren resimleri
Sanatçı Cenk Altun'un kendine özgü dokusuyla dikkat çeken soyut resimleri Dirimart'ta sergileniyor.

Cenk Akaltun yeni kişisel sergisi ile ilk kez Dirimart’ta. Sergide, sanatçının 2009 yılından bu yana üzerinde çalıştığı işlerinden bir seçki yer alıyor. Cenk Akaltun’un eserleri, izleyiciyi onlara doğru yaklaşıp uzaklaştıkça gerçeklik üstüne düşünmeye itiyor.
Görüleni anlamlandırmaya yönelik her çabada, sanatçının işlerine dair başka bir öge, oluşturulmaya çalışılan bütünlüğe müdahale ediyor. Doğada büyüleyen, uzaktan fark edilmeyen dokusuyla etkiliyor bu defa. Bu doku bazen rahatsız edici, bazen yakınına çağıran, bazen de mesafe koymaya zorlayan yapısıyla çerçevelerin içine yerleşip sergi mekanını ele geçiriyor.
1970 yılında doğan Akaltun, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Serigrafi ve Baskı teknikleri eğitimini tamamladı. Daha sonra Londra St Martins Art and Design’da karışık teknikler üzerine diploma ve ardından Camberwell College of Visual Arts’da bir yıl boyunca eğitim aldı. Çalışmalarında yaradılış ve doğa üzerine yoğunlaşan sanatçı bu sergi için hazırladığı seçkide mesafenin bu süreçlerin algısını yönlendirişine de yoğunlaşıyor. Sergi 18 Ekim’e kadar sürecek.


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  sergi

  ,

  doğa

  ,

  eğitim

  ,

  müdahale