Cer Modern'in ışıklı odasını boyamak serbest

ANKARA - Ankara’daki çağdaş sanat müzesi Cer Modern, iki yeni sergiye hazırlanıyor: 10 Ağustos’ta açılacak Yılmaz Zenger küratörlüğündeki Gülay Alpay’ın ‘İnteractive’ sergisi ve 12 Ağustos’ta açılacak Fırat Arapoğlu’nun küratörlüğünü üstlendiği ‘Ben’ler, ‘Sen’ler ve ‘O’nlar’.
Yılmaz Zenger’in tasarımlarıyla birleşince şeffaf, ışıklı, sesli ve çok boyutlu bir sanat objesine dönüşen Gülay Alpay’ın ‘İnteractive’ adlı sergisinin en önemli özelliği adından da anlaşılacağı gibi interaktif olması. Sergide yetişkinler ve çocuklar özel ışıklı odaların duvarlarını diledikleri gibi boyayıp sergiye aktif olarak katılabilecek.
‘Ben’ler, Sen’ler, O’nlar’ sergisi ise ‘kimlik’ kavramını değişik bakış açılarıyla gözler önüne sergiyor. Sergide Nancy Atakan, Öykü Potuoğlu, Ergin Çavuşoğlu, Konstantin Bojanov, Elif Çelebi, Orhan Cem Çetin, Didem Dayı, Kardelen Fincancı, Tina Fischer, Genco Gülan, İnsel İnal, Şükran Moral gibi sanatçılar yer alıyor. ‘İnteractive’ 15 Eylül’de, ‘Ben’ler, Sen’ler ve O’nlar’ 17 Eylül’de bitecek. (anka)


    ETİKETLER:

    Ankara