Cer'de Yaygara koptu

Cer'de Yaygara koptu
Cer'de Yaygara koptu

Yaygara sanat inisiyatifinin seçtiği eserler ?Fasafiso? adıyla sergilenecek.

İSTANBUL - Ankara’nın çağdaş sanat mekanı Cer Modern, ikinci sergisini dün açtı. Nisan başında açılan, Ebru Özdemir koleksiyonundan derlenen + Sonsuz sergisi sürerken, Cer Modern, Ankaralı genç sanatçılara da ikinci salonunun açmış oldu. Sergiyi, Ankaralı bir sanat insiyatifi olan ‘Yaygara’ hazırladı. ‘Fasafiso’ adlı bu sergide, farklı kentlerden ve ülkelerden davet edilmiş sanatçıların çalışmaları var.
Birkaç sene önce kurulan, çoğunluğu Hacettepeli gençlerden oluşan Yaygara, bu sürede iki sergi açmıştı. Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki ‘Şehir Deneyimleri’yle dikkat çeken insiyatif, daha sonra da Ankara Alman Kültür Merkezi’nde kendini gösterdi. 

Yerli yabancı bir grup
‘Fasafiso’ adlı bu üçüncü sergilerinde video, fotoğraf, heykel, resim gibi farklı araçlarla üretilmiş işleri sergiliyorlar. ‘Fasafiso’yu, “Sürekli değişim karşısında yön algısını yitiren kitlelerin anlamsızlaşan değerlerine bir isim koymak” diye tanımlayan Yaygara grubunun sergisinde şu isimler var: Melih Apa / Şevket Arık / Volkan Aslan/ Zoé Baraton - Maud Lemaitre - Sümbül Keçelioğlu / M. Ali Boran / Serkan Demir / Erdal Duman / Mustafa Duymaz / Refa Emrali / Fırat Engin / Juan Botella Lucas / Ferhat Özgür / Serkan Özkaya / Ben Rivers / Esra Sağlık / Matthias Schamp / Goran Skofic / Veysel Şayli / Roi Vaara / Erinç Ulusoy / Mehmet Ali Uysal / Ümmühan Yörük (Kültür Sanat)