Çevreciler, kısa filmde buluşuyor

Çevreciler, kısa filmde buluşuyor
Çevreciler, kısa filmde buluşuyor
Yeşil Bilgi Platformunca düzenlenen "Kısa Çevre Filmleri" yarışmasına başvurular 24 Mayısa kadar yapılabilecek.

Platformdan yapılan açıklamaya göre, yarışma, "Doğa Geri Almadan" konseptinden hareketle, yaşanabilir bir dünya için sınırlı doğal kaynaklar henüz tükenmeden yapılabilecek çok şey olduğunu sinemanın diliyle anlatabilmek amacıyla düzenleniyor.

Yarışmanın jüriliğini yönetmen Andaç Haznedaroğlu, gazeteci-yazar Günseli Özen Ocakoğlu, Deniz Temiz Derneği TURMEPA Genel Sekreteri Levent Ballar, TEMA Vakfı Başkanı Lütfü BAŞ, sinema yazarı Mehmet Açar, oyuncu Mehtap Bayri, yapımcı ve yönetmen Mustafa Şevki Doğan, radyo yapımcısı-siyaset bilimci Ömer Madra, WWF Türkiye CEO’su Tolga Baştak, oyuncu Ufuk Özkan, Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, Gazeteport yazarı Yavuz Semerci, oyuncu Yetkin Dikinciler ve Koç Bilgi Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Banu Aydoğan yapacak.

Jüri değerlendirmesinin ardından finale kalan eserler "www.yesilbilgi.org" sitesinde halk oylamasına sunularak dereceye girenler belirlenecek. Yarışmanın birincisine 3 bin, ikincisine 2 bin ve üçüncüsüne bin TL para ödülü verilecek. (aa)